Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Dolny Śląsk: Elektrolux może budować w Świdnicy

Sobota, 7 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:08
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Nie ma już żadnych przeszkód dla planowanej budowy fabryki Elektroluxa w Świdnicy. Rząd podjął decyzję o rozszerzeniu dla tej inwestycji podstrefy ekonomicznej.

Decyzje w sprawie 30 hektarów na świdnickim Osiedlu Zawiszów zapadają w ekspresowym tempie. W marcu szwedzki koncern podpisał z Wałbrzyska Specjalną
Strefą Ekonomiczną list intencyjny, choć w tym miejscu, gdzie ma stanąć fabryka rozciąga się pole buraczane, a teren w planie zagospodarowania przestrzennego Świdnicy był przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. To jednak najmniejsze przeszkody. Decyzja kluczowa było rozszerzenie dla Elektroluxa podstefy ekonomicznej i taka decyzja - jak informuje Biuro Prasowe Rządu - właśnie zapadła. Koncern ma zainwestować co najmniej 40 mln euro i stworzyć minimum 400 miejsc pracy. To oczywiście minimalne szacunki.
Załoga będzie liczyła prawdopodobnie 1000 osób. Wiadomo już także, że w Świdnicy będą produkowane kuchenki gazowe do zabudowy meblowej. Budowa ma się rozpocząć we wrześniu. Na Dolnym Śląsku będzie to trzecia inwestycja szwedzkiego potentata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Są warunki na biegówki

Tak się tylko szkodzi

Tak nie wolno parkować!

Co się zdarzyło na sesji (wracamy do tematu)  

Złożyli kwiaty przy pomniku

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Nowe linie wspinaczkowe

Udaremniony przemyt marihuany za 4,5 mln zł  

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Pamięci poległym

Straż miejska złamała prawo?

Końcówka prac na Wojska Polskiego