Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Jelenia Góra: Ekonomistka na parkiecie - rozmowa z Anną Dybą

Piątek, 14 maja 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2006, 16:36
Autor: Grzegorz Bereziuk - Słowo Polskie

Co sprawiło, że zainteresowałaś się piłką ręczną. Dlaczego wybrałaś akurat tą dyscyplinę sportu?

Pierwszy raz miałam kontakt ze szczypiorniakiem w wieku 11 lat. Wówczas pewien student starał się zainteresować okoliczne dzieci tą dyscypliną i zapraszał na mecze. Byłam tylko na jednym z nich i to wystarczyło. Po jego zakończeniu wyszłam z hali tak oczarowana, że na drugi dzień pobiegłam spytać się trenera, kiedy będę mogła rozpocząć treningi. Tak zostało po dzień dzisiejszy (śmiech).

Czym na co dzień się interesujesz? Co lubisz robić?

Poza sportem bardzo interesuje mnie ekonomia. Wcześniej skończyłam liceum ekonomiczne i dalej chciałabym w tym kierunku się rozwijać. Wiadomo, że nie będę grała w piłkę ręczną do końca życia i później trzeba będzie coś ze sobą zrobić. Wcześniej przeszłam operację kolana i boję się odnowienia kontuzji. Większość dziewczyn mówi, że jakoś to będzie i wszystko da się pogodzić. Studiuję zaocznie i czasami z powodów ligowych potyczek jestem zmuszona opuszczać zajęcia. Dla mnie sport to jednak nie wszystko. Zdaję sobie sprawę, że prędzej czy później będę musiała zakończyć karierę. Oprócz szczypiorniaka nie interesuje mnie żadna inna sportowa dyscyplina. Poza tym bardzo lubię spacerować z ze swoim pieskiem - Nasirem.

Co w piłce ręcznej podoba się Tobie najbardziej?

Piłka ręczna jest grą bardzo kontaktową, agresywną. Najbardziej podoba mi się w niej to, że często jest kontakt z przeciwniczkami. Lubię pokazywać na boisku, kto jest lepszy. To sprawia mi dużą przyjemność.

Co jest Twoim największym marzeniem? Co chciałabyś osiągnąć w życiu?

Przede wszystkim podobnie jak chyba wszystkie dziewczyny chciałabym zdobyć medal Mistrzostw Polski, zarówno w tym jak i kolejnych sezonach. Moim marzeniem jest także wystąpić w reprezentacji kraju. Dla każdej z nas jest to duże wyróżnienie, a także nagroda za dotychczasową pracę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pamięci poległym

Tak nie wolno parkować!

Pewna wygrana młodziczek

Rozpoczął się proces

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Zajeżdżają trawniki

Msza w intencji strażaków

Straż miejska złamała prawo?

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow