Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 5 marca
im. Adriana, Oliwii

Bolesławiec: Ekologiczna bomba w bolesławieckiej firmie

Piątek, 15 stycznia 2021, 7:03
Autor: WAC
Fot. policja
Sto kilkadziesiąt pojemników i beczek z substancjami stwarzającymi zagrożenie dla środowiska przechowywał na terenie swojej firmy 47 – letni mężczyzna z Bolesławca.

Dolnośląscy policjanci ustalili miejsce, w którym gromadzone były bez stosownych zezwoleń różnego rodzaju odpady. Na miejscu okazało się, że podejrzany na czterech naczepach pojazdów ciężarowych oraz bezpośrednio na ziemi przechowywał łącznie 177 pojemników typu mauzer i stalowych beczek, z których część była rozszczelniona. Zawierały one ponad 110 tysięcy litrów produktów płynnych, półpłynnych i stałych w postaci rozpuszczalników, farb, żywic i lakierów. W związku z ujawnieniem niebezpiecznych substancji mogących spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza, powierzchni ziemi lub zniszczenia w świecie roślinnym albo zwierzęcym na miejscu prowadzili także badania pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Policjanci prowadzący w tej sprawie czynności zatrzymali 47-letniego mężczyznę, właściciela firmy, na terenie której ujawnione zostały niebezpieczne substancje, przechowywane bez stosownych decyzji - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z policji dolnośląskiej. - Jest on podejrzany o transport i składowanie substancji mogących zagrażać życiu, zdrowiu i środowisku. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W chwili obecnej funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, sprawdzając między innymi źródło pochodzenia niebezpiecznych substancji oraz to, gdzie miały one trafić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wniosek w sprawie S8

O ubeckiej prowokacji

Podwyżka cen za wodę i ścieki

Czytaj również

Umowa ws. termomodernizacji

Krwiodawcy niepotrzebni?

Sąd nie ukarał za brak maseczki

Pomoc restauratorom (komunikat)

Porównaj ceny z Jelonką.com

Znany inwestor wybuduje osiedle z apartamentami w centrum Jeleniej Góry

300 tys. złotych dla szpitali

Czas podsumowań

Jaka przyszłość zbiornika Sosnówka?