Zalogowanych: 19

II-liga koszykarzy: Dziewiąte zwycięstwo z rzędu koszykarzy Sudetów!

Środa, 15 grudnia 2010, 18:21
Aktualizacja: Sobota, 18 grudnia 2010, 0:06
Zawodnicy jeleniogórskich Sudetów po ciężkim meczu pokonali Pogoń Rudę Śląską 81:67 i pozostaną na drugim miejscu w tabeli po 14. kolejkach II–ligi, gdyż lider z Pleszewa wygrał u siebie z MKS–em Skierniewice 79:66.

Obie ekipy rozpoczęły mecz bardzo nerwowo, pierwsze punkty zdobyli goście rzutem z dystansu po ponad trzech minutach gry. Następnie zobaczyliśmy 12-punktową serię Sudetów i gdy wydawało się, że zawodnicy jeleniogórscy złapali właściwy rytm do głosu doszli koszykarze z Rudy Śląskiej i otwierająca kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy 17:14. Przez pierwsze 10 minut spotkania zobaczyliśmy tylko trzy celne rzuty za 2 pkt., reszta to festiwal trafień za 3.

W drugiej odsłonie goście nie rezygnowali z walki o punkty i w 12 min. doprowadzili do remisu 21:21. Do końca drugiej kwarty oba zespoły trafiały seriami. W 17 min. podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza prowadzili 30:23, jednak na przerwę schodzili przy stanie 34:32.

Początek trzeciej kwarty niespodziewanie należał do gości, którzy dzięki konsekwentnej grze w obronie wyszli na prowadzenie 39:36. Wtedy przypomniał o sobie najskuteczniejszy zawodnik Sudetów – Rafał Niesobski. Zdobywał punkty po przechwycie, z gry, a także z rzutów osobistych. W tej części gry koszykarze Pogoni często faulowali, a trener Ryszard Poznański bardzo żywiołowo reagował na nieporadność swoich podopiecznych. Przed decydującym starciem gospodarze prowadzili 55:47.

W ostatnich dziesięciu minutach Sudety powiększały przewagę, a trener gości za zbyt emocjonalne komentowanie decyzji sędziów został ukarany faulem technicznym. Na 3 minuty przed końcem, przy stanie 77:59, na parkiecie zobaczyliśmy młodych zawodników gospodarzy: Kiełbasę (18 lat) oraz Taraszkiewicza (15 lat), a goście trafiając dwa razy za 3 pkt. zmniejszyli rozmiary porażki do 14 oczek.

W 2010 roku do rozegrania została jedna kolejka drugiej ligi. W najbliższą sobotę Sudety jadą do Prudnika na mecz z tamtejszą Pogonią. Na własny parkiet w walce o punkty wrócą 15 stycznia, a ich rywalem będzie MKS Skierniewice. 22 grudnia w hali im. Mariana Koczwary odbędzie się charytatywny mecz dwóch jeleniogórskich drużyn: Sudetów i Spartakusa.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Pogoń Ruda Śląska 81:67 (17:14, 17:18, 21:15, 26:20)

Focus Mall Sudety: R. Niesobski (25), Czech (15), Samiec (14), Urbaniak (10), Maryniewski (7), Wilusz (7), Minciel (3), Kozak, Cierzniewski, Kiełbasa, Taraszkiewicz.

Pogoń: Kubista (20), Kuczera (16), Tomecki (15), Gruth (8), Stawowski (4), Patyna (2), Goczok (2), Stankala, Modrzyński, Chrząszcz.