Jelenia Góra: Dziewczyny pokazały charakter

Sobota, 13 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2007, 10:44
Autor: Łukasz Stawski
Planowa wygrana piłkarek ręcznych KS Finepharm

W VIII kolejce rozgrywek ekstraklasy piłki ręcznej zawodniczki KS Finepharm Carlos Jelenia Góra pewnie wygrały ze Startem Elbląg 39:28 ( 21:16).

Największym problemem jeleniogórzanek przed meczem był krótki czas jaki upłynął od ich ostatniego pojedynku ligowego z Zagłębiem Lubin. Szkoleniowiec Zdzisław Wąs obawiał się czy zespół będzie w stanie podnieść się psychicznie po czwartkowej zdecydowanej porażce z lubiniankami 29:39. Na szczęście jego dziewczyny pokazały charakter i pewnie wypunktowały, oparty głownie na młodych i niedoświadczonych zawodniczkach zespół z Elbląga.

Spotkanie rozpoczęło sie od prowadzenia gospodyń 5:1. Potem wprawdzie w szeregi jeleniogórzanek wkradło sie nieco chaosu w ataku i goście przegrywali w 15 min. tylko 7:6, a w 22 min. 13:11, jednak było to wszystko na co gospodynie pozwoliły tego dnia Startowi. Kolejne 4 minuty Finepharm wygrał 5:0 i wyszedł na pewne prowadzenie 18:11.Elblążanki w tej części gry zupełnie nie potrafiły znaleźć recepty na rzuty z drugiej linii Marty Gęgi, która w pierwszych 30 minutach zdobyła aż 8 goli. Po pierwszej odsłonie gospodynie prowadziły 21:16.

Po zmianie stron najlepsza nasza snajperka była już pieczołowicie pilnowana i ciężar zdobywania goli wzięły na siebie Katarzyna Jeż, Marta Oreszczuk oraz w końcówce Monika Odrowska. Finepharm pewnie kontrolował przebieg wydarzeń na placu gry, prowadząc różnicą 6 - 8 goli. W 50 min. gospodynie wygrywały 31:26 i elblążanki straciły ostatecznie nadzieję na korzystny wynik i jednocześnie ochotę do gry. Kolejne minuty przypominały rzeź niewiniątek i po golu M. Odrowskiej jeleniogórzanki wygrywały już 39:26. Dało to możliwość ich szkoleniowcowi na wprowadzenie do gry wszystkich zawodniczek rezerwowych. Ostatecznie pojedynek zakończył sie pewną wygraną KS Finepharm 39:28.

<b>Wyniki innych meczy:</b> AZS AWFiS Gdańsk - Politechnika Koszalin 30:28, SPR Lublin - Łącznościowiec Szczecin37:15, Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 21:26, Słupia Słupsk - Zagłębie Lubin i Łączpol Gdynia - Piotrkovia mecze w niedzielę
<b>KS Finepharm Carlos - Start Elbląg 39:28 (21:16)</b>
<b>KS Finepharm:</b> Maliczkiewicz, Skompska, Gęga 11, Oreszczuk 6, Buchcic 5, Odrowska 4, Dyba 4, Latyszewska 4, Jeż 3, Kasprzak 1, Dąbrowska 1, Kocela, Bogusławska, Łoniewska