Zalogowanych: 6

Karpacz: „Dziewczyny lubią brąz”

Niedziela, 20 maja 2018, 1:34
Aktualizacja: Wtorek, 22 maja 2018, 2:01
Detale zadecydowały, że szczypiornistki APR–u SMS Karpacz nie mogły powalczyć o złoto, ale w spotkaniu o brązowy medal udowodniły sobie, że mają ogromny potencjał i potrafią podnieść się po bolesnej porażce. Mistrzem Polski w kategorii juniorek młodszych został zespół Pogoni Zabrze.

Po dramatycznej porażce (po rzutach karnych) w półfinale z GTPR Gdynia, podopieczne Ihara Chabrova musiały szybko się pozbierać, aby w konfrontacji z MKS-em Karczew pokazać swoje możliwości i zdobyć upragniony medal Mistrzostw Polski w debiutanckim sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa z Mazowsza. APR przegrywał 2:5, chwilę później doszedł na 4:5, ale trzy kolejne trafienia były dziełem gości (4:8). Z biegiem czasu rywalki utrzymywały przewagę, a na domiar złego w 25. minucie przy stanie 8:11 karę dwóch minut dostała Markava. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby APR miał rezerwową bramkarkę, ale w składzie ma tylko jedną i między słupki musiała wejść zawodniczka z pola. Jak się okazało, Grzejszczak tylko raz kapitulowała (przy rzucie karnym) i od stanu 8:12 to karpaczanki zanotowały dobry okres gry doprowadzając do remisu do przerwy (12:12).

Po zmianie stron Karczew ponownie odskoczył – w 38. minucie było 13:17, ale od stanu 15:19 ekipa białoruskiego trenera rozpoczęła marsz po zwycięstwo! W 52. minucie APR po raz dogonił rywalki (20:20), a w kolejnych minutach kibice w wypełnionej do ostatniego miejsca hali przy ul. Gimnazjalnej 6A długo nie zobaczyli żadnego gola. Jedynego – jak się okazało na wagę brązowego medalu – zdobyła w 57. minucie Włodarczyk i po końcowej syrenie to gospodarze eksplodowali z radości. APR SMS pokonał MKS Karczew 21:20! Cytując tytuł piosenki Ryszarda Rynkowskiego "Dziewczyny lubią brąz" można było podziwiać radość zespołu, który w pierwszym roku funkcjonowania odniósł ogromny sportowy i organizacyjny sukces.

APR SMS Karpacz – MKS Karczew 21:20 (12:12)
APR:
Markava – Grzejszczak 5, Łukaszewicz 5, Chabrova 3, Mazurkiewicz 3, Włodarczyk 3, Suropek 2, N. Liebersbach, Skubacz, Szramik, M. Wrotniewska.
MKS: Zagrajek 8, Barańska 6, Baran 4, Buczkowska 2, Gaj, Idziak, Janowska, Kociszewska, Popis, Tereszczyńska.

Widzów: 270.

W wielkim finale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych Pogoń Zabrze zdecydowanie ograła GTPR Gdynia, bowiem już w pierwszej połowie ekipa Anny Niewiadomskiej prowadziła 17:8. W drugiej połowie zespół z Pomorza zdołał zmniejszyć rozmiary porażki, ale złote medale zasłużenie wywalczyły Ślązaczki.

SPR Pogoń 1945 Zabrze – GTPR Gdynia 29:23 (17:8)