Zalogowanych: 9

Nowa Ruda: Dziesięć medali jeleniogórzan w Nowej Rudzie

Czwartek, 19 grudnia 2013, 19:48
Aktualizacja: 20:03
Reprezentanci Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Pływackiego Just Swim Jelenia Góra z powodzeniem rywalizowali podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego rozgrywanych w miniony weekend 13 i 14 grudnia w Nowej Rudzie.

15-osobowa jeleniogórska ekipa poprawiała swoje najlepsze życiowe osiągnięcia zdobywając łącznie 10 medali: 1 złoty, 6 srebrnych i 3 brązowe. Mistrzem okręgu w kategorii 16 lat i starsi została Joanna Drozd na dystansie 200m stylem klasycznym. Ta sama zawodniczka zdobyła ponadto jeszcze dwa medale, w tym samym stylu na dystansach 50m i 100m. Szymon Wawryca, czterokrotnie stanął na drugim stopniu podium na 400m, 200m i 100m stylem zmiennym oraz na 200m stylem klasycznym ustępując Rafałowi Kusto, który ustanawił rekord Polski na tym dystansie. Dwa medale wywalczył Andrzej Waszkewicz - srebro na 50m stylem motylkowym i brąz na 50m stylem dowolnym, niewiele ustępując swoim dużo młodszym rywalom, którzy zademonstrowali wyśmienitą formę. Debiut na zawodach takiej rangi odnotowała Klaudia Owsianka, która swój pierwszy medal - brązowy zdobyła na dystansie 100m stylem zmiennym. Trzeba wspomnieć, iż Klaudia wróciła do trenowania po czterech latach przerwy. Z dobrej dyspozycji pokazali się pozostali zawodnicy: Wojciech Mynarski, Paweł Jędrzejczyk, Oskar Jędrzejczyk, Ada Dojs, Patryk Bienias, Igor Wertepny, Kornel Szymański, Ksawery Szymański, Michał Rybiński, Michał Stelmach, którzy uzyskali bardzo dobre czasy poprawiając swoje rekordy życiowe. Pomimo kontuzji i dwumiesięcznej absencji na treningach, dobry występ zaliczyła Martyna Zawadzka.