Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Jelenia Góra: Dzień Tolerancji w ZSOiT

Środa, 17 listopada 2021, 15:36
Aktualizacja: 15:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone/ ZSOiT
16 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Z tej okazji, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbył się konkurs, a prace, które napłynęły zaprezentowano w szkolny holu.
Artykuł 1 Deklaracji Zasad Tolerancji brzmi: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość , która czyni możliwym pokój- przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju” - podkreślają organizatorzy na profilu facebookowym szkoły.

Jak się dowiedzieliśmy od uczniów, nie obeszło się bez kontrowersji, bowiem jedna z prac konkursowych (widoczna na zdjęciach - na tęczowej fladze) w ciągu wczorajszego dnia została zabrana z holu. Poprosiliśmy dyrekcję o wyjaśnienie zajścia.

Szkoła jako miejsce publiczne gromadzi uczniów z różnymi poglądami. Trzeba to wypośrodkować. Bez względu na swoje poglądy czy wyznanie, mają się czuć bezpiecznie. Pogodzenie obu stron jest najwyższą formą tolerancji - wyjaśnia powody zdjęcia tęczowej flagi, Elwira Kozak, dyrektorka ZSOiT, która dodała, że flaga nadal jest widoczna dla uczniów, bowiem wisi w jednej z sal lekcyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

Pojechali na staż

Czytaj również

Ciastka dla obrońców granicy

Podwyżki dla starosty i radnych

Poznaj swoje otoczenie

O zawodach rzemieślniczych w MOW

Niepodległościowa gra terenowa Norwida

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Wycieczkowo i edukacyjnie

Skarby naszego regionu w Muzeum Karkonoskim

Handlówka rozwija się