Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Dzień Dziecka z GOPR

Niedziela, 29 maja 2022, 7:01
Autor: WAC
Fot. WAC
Kapryśna aura nie popsuła dobrej zabawy podczas zorganizowanego wczoraj (28.05) w stacji centralnej Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze „Dnia Dziecka z GOPR”.

Wczorajsza impreza było częścią ogólnopolskiej akcji, w której brały udział wszystkie grupy regionalne GOPR. W jej trakcie organizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji GOPR. Środki zostaną przekazane na sfinansowanie operacji chorych dzieci goprowców.

Wśród wielu atrakcji największym powodzeniem cieszyły się zjazdy kolejką linową oraz ścianka wspinaczkowa. Ponadto dzieci mogły między innymi wziąć udział w warsztatach plastycznych, zobaczyć z bliska sprzęt używany w akacjach ratunkowych i spróbować pysznych ciast.

Poza zabawą dzisiejsza impreza ma też ważny element dydaktyczny - mówi ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR Daniel Chojnacki. - Mamy stanowisko medyczne, gdzie dzieci mogą nauczyć się, jak zareagować gdy wydarzy się wypadek w szkole. Od najprostszej informacji jak prawidłowo powiadomić telefonicznie służby o zdarzeniu, poprzez zdiagnozowanie i odpowiednie ułożenie poszkodowanego, aż po udzielenie mu pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Droga w przebudowie

Uciekinier w… szałasie

Zwycięski kierowca

Sukces festiwalu

Woda "za darmo"?

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Zawody rowerowe

Złodziej zatrzymany

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Kasprowicza w remoncie