Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Jeżów Sudecki: Działo się na Górze Szybowcowej

Poniedziałek, 14 czerwca 2021, 6:02
Autor: WAC
Fot. WAC
Euroregionalne Centrum Modelarskie już po raz dziewiąty zorganizowało wczoraj (13.06) Piknik Modelarski na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim.

Wietrzna aura pokrzyżowała nieco plany organizatorów imprezy. Porywiste podmuchy uniemożliwiły rozegranie części pokazów modeli latających. Jednak mimo to wszyscy, którzy zdecydowali się przyjść w niedzielę na Górę Szybowcową nie narzekali na nudę. Dla dzieci zorganizowano konkursy w puszczaniu modeli latających. Goście pikniku podziwiali też pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz motocykle. Można było także postrzelać z broni krótkiej i długiej. Straż miejska i policja wraz z ratownikiem medycznym uczyła w jaki sposób prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Czekaliśmy na tą możliwość spotkania wiele miesięcy – mówi Władysław Jagiełło z Euroregionalnego Centrum Modelarstwa. - Organizujemy nasz piknik już po raz dziewiąty i liczymy, że w przyszłym roku z okazji jubileuszu będzie jeszcze więcej atrakcji i że pandemia nic nam już nie pokrzyżuje. Dziś mogliśmy też podziękować osobom, które wspierają remont sali spotkań w hangarze na Górze Szybowcowej.

Przy organizacji imprezy modelarzy wspierała Gmina Jeżów Sudecki.

Gmina co roku ogłasza konkursy na realizację zadań edukacyjnych, rekreacyjnych i jedno z tych zadań poświęcone jest też idei modelarstwa – mówi wójt gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek. - W tym roku jak i w poprzednim, w ramach naszej współpracy z gminą czeską Paseky nad Izerą, uzyskaliśmy środki ze wspólnego projektu z okazji 20 – lecia naszego partnerstwa, między innymi na organizację tego pikniku. Nasi modelarze goszczą też u naszego czeskiego partnera na różnego rodzaju imprezach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Relacja z JAPFEST 2021  

Rajd im. L. Piątkowskiego

Zderzenie czterech samochodów

Czytaj również

Zaprezentowali Polski Ład

Dotacja na ekowarsztaty

Skok w blok wystartował

Kolizja na skrzyżowaniu

Spotkanie ws. współpracy

Tak się nie parkuje

Mobilny punkt spisowy

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Rządy PO w praktyce