Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Jelenia Góra: Działa Karkonoski Klub Kibiców Niepełnosprawnych

Poniedziałek, 24 stycznia 2022, 7:02
Autor: Agata Deja/KSON
Fot. Archiwum KSON–u
W listopadzie ubiegłego roku, z inicjatywy pełnosprawnych i nigdzie niezrzeszonych mieszkańców miasta - Krzysztofa Dziedzińskiego i Mariusza Marczaka - powstał pomysł na dostosowanie trybun jeleniogórskiego stadionu przy ul. Złotniczej dla osób z niepełnosprawnościami.
Widzieliśmy - mówią panowie Krzysztof i Mariusz – jak nieumiejętnie wnoszono po schodach naszego kolegę “wózkersa”. Wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych zorganizowaliśmy na stadionie spotkanie z udziałem przedstawicieli Prezydenta Jeleniej Góry. Powstała też dokumentacja w postaci audytu nt. stanu dostępności tegoż obiektu. Liczymy na to, że przy życzliwości prezydenta Jerzego Łużniaka wkrótce rozpoczną się prace na trybunie stadionu, którego głównym celem jest zamontowanie windy, dostosowanie parkingu oraz oznaczenie i oporęczowanie wejść. Myślimy też o drobnych zmianach w hali przy ul. Złotniczej.

KSON odwiedził Paweł Parus, pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. osób niepełnosprawnych, a jednocześnie prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.

Przyjechałem naszym klubowym busem po to, aby wesprzeć działania grupy inicjatywnej, założycieli organizacji PN pod nazwą Karkonoski Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Założycielskie zebranie tego klubu wyłoniło jego władze a prezesem został Mariusz Marczak, doświadczony klubowicz ze Śląska Wrocław. Otrzymaliśmy pomoc ze strony KSON-u w postaci pomieszczenia do zebrań klubu. Jest nas na razie kilkanaście osób, ale już pukają do nas potencjalni nowi członkowie. Jak się okazuje, niepełnosprawnych fanów sportu jest w Jeleniej Górze więcej. We Wrocławiu np. - mówi pan Mariusz - licząca kilkaset osób grupa naszych członków na meczu to był standard. Nie myślimy tylko o piłce nożnej, chcemy aby KKN był kolejnym elementem integracji środowiska. Oprócz wyjazdów na mecze zajmować się będziemy również integracją społeczną i wszystkim tym, co składa się na zainteresowania naszych członków. Karkonoski Klub Kibiców Niepełnosprawnych funkcjonuje w siedzibie Sejmiku przy ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze, gdzie jego zarząd będzie spotykał się w środy, w godz. 13.00-15.00, można się również kontaktować bezpośrednio z prezesem KKN Mariuszem Marczakiem pod nr tel. 501558284, lub dzwonić do KSON-u pod nr 75 75242 54.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gratka dla fanów motoryzacji

Jubileusz "Katolika"

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Czytaj również

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Służby: nie było skażenia wody

Dzień Dziecka z GOPR

Na 10–lecie Katolika  

Dachował samochód

Będzie przedszkole

Włamał się do automatu

Kiedy do wymiany?

Sprzątanie lasów