Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Powiat: Dwa wypadki w regionie

Środa, 3 marca 2021, 15:38
Aktualizacja: 15:38
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
We wtorek (2.03) w regionie jeleniogórskim doszło do dwóch wypadków, w tym do potrącenia pieszej na pasach. Do pierwszego z nich doszło w Radomierzu na krajowej 3. W wypadku udział wzięły 3 pojazdy, a obrażenia odniosły 3 osoby. Do drugiego wypadku doszło Mysłakowicach. Kierowca pojazdu osobowego potracił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Poszkodowana została hospitalizowana.

2 marca około godziny 10.25 w Radomierzu na krajowej 3 doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły 3 pojazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni kierujący pojazdem marki Ford nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Suzuki, którym kierował 58-letni mężczyzna. W wyniku uderzenia kierujący Suzuki zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Renault, którym kierowała 70-letnia mieszkanka Leszna. Do szpitala została przewieziona kierująca oraz dwójka pasażerów z pojazdu marki Renault.

Do drugiego wypadku doszło około godziny 11.00 w Mysłakowicach na ul. Godebskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 69-letni kierujący pojazdem marki Ford nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą przez przejście 65-letnią kobietę. Piesza została hospitalizowana. Kierowca trzeźwy.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Taki widok to wstyd!

Akcja "Prędkość"

To my mówimy prawdę

Czytaj również

Parkowanie bez zasad

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

Diler zatrzymany

Podwójna „wpadka”

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Co z ruinami dawnej papierni?

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

17–letnia złodziejka odpowie przed sądem

Złość wyładował na aucie