Zalogowanych: 16

III-liga piłkarska kobiet: Dwa gole Brommer w hicie jesieni

Sobota, 3 listopada 2012, 17:21
Aktualizacja: Niedziela, 4 listopada 2012, 14:27
Orlik Jelenia Góra pokonał LUKS Ziemię Lubińską 2:0 w sobotnim spotkaniu III–ligi kobiet. Oba gole dla jeleniogórzanek zdobyła w drugiej połowie Kamila Brommer.

Kobieca trzecia liga dolnośląska składająca się z 5 zespołów ma jednego zdecydowanego faworyta - AZS II Wrocław, który od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy po miano najlepszej w tym sezonie. Za plecami wrocławianek toczy się ciekawa walka o drugą lokatę, póki co zwycięsko z tej rywalizacji wychodzą debiutujące w rozgrywkach ligowych piłkarki Orlika Jelenia Góra. Drużyna prowadzona przez Roberta Stachowskiego z każdym meczem nabiera doświadczenia, a wyniki już są widoczne. Dzięki wygranej 2:0 nad LUKS-em Ziemia Lubińska w sobotnim spotkaniu 9. kolejki, jeleniogórzanki praktycznie zapewniły sobie 2. miejsce na koniec rundy jesiennej.

W pierwszej połowie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Najlepszą okazję miała Barnowska, ale na posterunku stała gokiperka gości. W drugiej połowie gra się ożywiła, w 50. minucie Barnowska w sytuacji sam na sam uderzyła pod poprzeczkę, ale kapitalną interwencją popisała się Woźniak. W 53' prawą stroną w pole karne wpadła Brommer i uderzeniem w okienko wyprowadziła swój zespół na upragnione prowadzenie. Skrzydłowa Orlika nie poprzestała na tym i w 65' wykorzystała kiks formacji obronnej LUKS-u strzelając gola na 2:0. Mimo kilku okazji przyjezdne nie zdołały odmienić losów spotkania i to "Orliczki" po raz drugi okazały się lepsze od piłkarek z Ziemi Lubińskiej (w Chocianowie wygrały 5:4).

Po meczu powiedzieli:

Janusz Przybył (trener LUKS-u): - Spodziewałem się łatwiejszego meczu, wróciło do nas sporo dziewczyn, które wcześniej przeszły do Zagłębia Lubin, ale wychodzi na to, że nazwiska nie grają, liczy się to co jest na boisku i przede wszystkim chęć zwycięstwa. Drużyna Orlika miała więcej szczęścia, przypadkowa bramka ustawiła wynik tego spotkania. Na wiosnę zagramy między sobą dwa razy i będzie zupełnie inaczej.

Eko-Mel Orlik Jelenia Góra - LUKS Ziemia Lubińska 2:0 (0:0)

Orlik: Cybulska - Dyzio, Zych, Grabluk, Kowalska, Kwietoń, Pieńkowska, Łabuda, Curyło, Brommer, Barnowska. Zmiany: Przelaskowska, Strączek, Norberczak.

LUKS: A.Woźniak - Winiatowska, M.Woźniak, Kurasinska, Guszcza, Szalkowska, Michalska, Majed, Witek, Polewczyk, Kozłowska. Rezewowe: Goszka, Siekierska, Karlińska, Wiśniewska, Dzierżawska, Kiwak, Szutta.