Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jelenia Góra: Drugstop w szkole

Sobota, 27 listopada 2021, 11:29
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyły się działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – mł.asp. Beata Sosulska-Baran przeprowadziła spotkanie z uczniami klas III w ramach projektu „Drugstop” -– transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.
Podczas spotkania z młodzieżą policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała pokaz multimedialny dotyczący szkodliwości zdrowotnych zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej w związku z posiadaniem, produkcją oraz dystrybucją narkotyków.

Ponadto poinformowała o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.: konsekwencji zdrowotnych, mitów i stereotypów, odpowiedzialności karnej i listę instytucji pomocowych.

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest: zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym, podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej, przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Ogłoszenia

Czytaj również

Auta na ścieżkach rowerowych

Nieletni zatrzymani za rozbój na 12–latku

Apteczka pełna narkotyków

Czytaj również

Auto wbiło się w drzewo

Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Senator o działaniach osłonowych rządu

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Policjanci drogówki sprawdzali stan pojazdów

Policja: Uwaga na podejrzane linki

Sypią się mandaty