Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: Drugi etap remontu alei Wojska Polskiego – drożej, ale będzie

Czwartek, 8 lipca 2021, 13:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Otwarto oferty w drugim podejściu do przetargu na remont 600-metrowego odcinka alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Jak się dowiedzieliśmy, władze miasta chcą tym razem wyłonić wykonawcę.

W pierwszym przetargu wpłynęły dwie oferty - obie powyżej zakładanego budżetu. Najtańszą propozycję złożyła firma KAMA, która realizowała pierwszą część przebudowy alei (zaproponowano 6 987 385,48 zł), a konsorcjum Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i COM-D zaproponowało niemal 7,9 mln zł za wykonanie zadania. Prezydent zdecydował o unieważnieniu przetargu, a następnie ogłoszono drugi przetarg.

Miasto ponownie chciało przeznaczyć na ten cel 6 379 719,00 zł, a jedyna oferta w drugim przetargu wpłynęła z konsorcjum firm JPRD i COM-D, które jest gotowe wykonać zadanie za 7 848 934,45 zł.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: przebudowę odcinka alei Wojska Polskiego o długości ok. 600 metrów od skrzyżowania z ulicą Wolności do okolic skrzyżowania z ul. Matejki. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi powiatowej w zakresie jezdni, skrzyżowań, zjazdów i chodników, budowę dróg rowerowych, remont kanalizacji deszczowej, wprowadzenie stałej organizacji ruchu, montaż elementów małej architektury.

Jak się dowiedzieliśmy w Departamencie Prezydenta, oferta JPRD i COM-D ma zostać zaakceptowana. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania 5 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Dom Wczasów Dziecięcych na sprzedaż

Za przepłacone inwestycje obniżka pensji dla prezydenta Jeleniej Góry?

Czytaj również

Pamięci Sybiraków

Wystartowało polskie Davos

Święto Wojska Polskiego

Kolizja z udziałem karetki

Przepompownia bez ochrony?

Jest już ruch na nowym rondzie

Piknik z Marysieńką pełen atrakcji  

Gminne dożynki w Mysłakowicach

Z samorządowcami o projektach