Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: Druga wygrana juniorek

Piątek, 23 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 24 marca 2007, 12:07
Kolejny krok ku zdobyciu tytułu Mistrza Polski uczyniły juniorki MKS PR Finepharm Jelenia Góra pokonując pewnie w drugim swoim meczu podczas turnieju finałowego Sośnicę Gliwice 34:27 (17:12).

Zespół z Gliwic był zdecydowanie bardziej wymagającym przeciwnikiem dla jeleniogórzanek od rozgromionego 48:26, w pierwszym dniu mistrzostw, Zagłębia Lubin. Jednak tylko w pierwszych 10 minutach gry można było mieć wątpliwości, która z drużyn zwycięsko wyjdzie z ich potyczki. W 11 minucie MKS wygrywał jedynie 6:5 jednak od tego momentu jeleniogórzanki poprawiły zdecydowanie grę w ofensywie, co przy dobrej obronie pozwoliło im na szybkie wypracowanie sobie bezpiecznej przewagi. Znakomitą partię rozgrywała Marta Dąbrowska, która do przerwy rzuciła osiem goli. Po 30 min. MKS prowadził 17:12.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron w roli głównej wystąpiła Sabina Kobzar, która w 44 min. wyprowadziła gospodynie na 9 bramkową przewagę 26:17, co ostatecznie przesądziło losy rywalizacji. Największy problem gospodynie miały z drobiazgowym sędziowaniem pary arbitrów, którzy pochopnie karali ich dwuminutowymi wykluczeniami, zupełnie nie reagując w tej sam sposób na podobne zagrania gliwiczanek. W końcowych minutach gry w MKS - ie na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe. Spośród nich wyróżniła się Magdalena Łoniewska, która w niespełna 10 minut zdobyła 4 gole. W 53 min. Finepharm prowadził już 31:20 i w końcówce pozwolił gliwiczankom odrobić część strat. Ostatecznie po 60 min. gry jeleniogórzanki triumfowały 34:27.

W drugim meczu grupy w której występuje MKS AZS AWFiS Gdańsk łatwo zwyciężył Zagłębie Lubin 31:24 (19:10). Rozstrzygnięcie to oznacza iż o tym który z zespołów zagra w niedzielę w pojedynku o złoto Mistrzostw Polski zdecyduje spotkanie, w którym jutro o godz. 17.00 jeleniogórzanki zagrają z zespołem znad morza. Po dwóch grupowych wygranych występu w finale są już pewne liderki grupy B – MTS Żory.

<b>MKS PR – Sośnica Gliwice 34:27 (17:12)</b>
<b>MKS PR:</b> Maliczkiewicz, Szalek, Dąbrowska 10, Kobzar 7, Kocela 5, Łoniewska 4, Tajerle 3, Stanisławiszyn 2, Konsur 1, Buklarewicz 1, Rykaczewska 1, Grabas, Staszewska.