Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

Region Jeleniogórski: Drogi nowe i do remontu – będzie mniej korków?

Piątek, 15 lutego 2008, 14:33
Aktualizacja: Sobota, 16 lutego 2008, 8:34
Autor: MAR
Fot. Angela
Obwodnice Chmielenia i Pasiecznika, które jeszcze niedawno były na liście priorytetowej Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, trafiły na listę rezerwową. Poinformował o tym poseł Marcin Zawiła na czwartkowej konferencji prasowej.

Obwodnice, tak potrzebne przy rosnącym ruchu na trasie Jelenia Góra – Zgorzelec, mają być budowane dopiero od roku 2012. – To jest niedopuszczalne, wykorzystam wszystkie moje możliwości, aby te obejścia trafiły z powrotem na listę zadań priorytetowych – zapewnia Macin Zawiła.

Z kolei radny wojewódzki, Jerzy Pokój mówił o planach budowy nowej drogi, która ma usprawnić ruch samochodowy u podnóża Karkonoszy. Droga będzie prowadziła z Kowar przez Kostrzycę ominie Miłków i w Sosnówce połączy się drogą w kierunku Podgórzyna.

– W tym roku rozpoczną się prace projektowe, a droga powstanie w ciągu 2-3 lat – zapewniał radny Pokój – Droga odciąży istniejącą wąską i krętą szosę wiodącą przez Krzaczynę, Ściegny i Miłków. W przyszłości będzie też uzupełnieniem obwodnicy południowej Jeleniej Góry.
Inwestorem będzie urząd marszałkowski z wykorzystaniem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Poseł Marcin Zawiła mówił też, że po wykonaniu pasów wolnego ruchu w Kaczorowie, kolejne takie przejazdy będą powstawać na trasie Jelenia Góra – Bolków. – Nie damy rady zmodernizować całego odcinka, ale takie poszerzenia znacznie ułatwią jazdę na tym górskim odcinku drogi w kierunku Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport ws. koronawirusa

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Już szczepią

Czytaj również

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Zamek czeka na turystów

Wpływ internetu na życie człowieka

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Puścili ruch bez uzgodnienia

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Dzień bez Śmiecenia

Rusza punkt szczepień