Zalogowanych: 21

klasa okręgowa: Dramatyczne spotkanie w Jeżowie Sudeckim

Środa, 27 sierpnia 2014, 21:47
Aktualizacja: Czwartek, 28 sierpnia 2014, 13:20
W trzeciej kolejce piłkarskiej okręgówki kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Sportowej nie mogli narzekać na brak emocji. Obejrzeli oni siedem goli, dwie czerwone kartki, ale po końcowym gwizdku cieszyli się goście z Kamiennej Góry pokonując Lotnika 4:3.

Emocje w tym spotkaniu trwały dosłownie od pierwszej do 90. minuty, bowiem nie minęło 60 sekund, a Powiertowski musiał wyciągać piłkę z bramki po raz pierwszy. Strzelcem ekspresowego gola był Damian Górgul. W 17. minucie goście wyrównali za sprawą Budy, ale nie cieszyli się długo, bo po kolejnej akcji Lotnik ponownie objął prowadzenie. Tym razem autorem gola był Maciej Suchanecki. Gdy wydawało się, że gospodarze zejdą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem Hadała zaskoczł Sędziaka i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 2:2.

Po zmianie stron doskonałą sytuację na objęcie prowadzenia zmarnowali przyjezdni. W 57. minucie Bizoń faulował we własnym polu karnym, za co ujrzał czerwoną kartkę, ale "jedenastki" nie wykorzystał Masiel, którego wyczuł golkiper Lotnika. Zmienna aura (słońce, deszcz i burza) była zwiastunem tego co dalej działo się na boisku. Grający w osłabieniu jeżowianie zdołali odeprzeć ataki gości, a w 81. minucie doczekali się wyrównania stanu osobowego na murawie, bowiem za faul na Suchaneckim w polu karnym drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Hadała. Rzut karny pewnie wykorzystał Mirosław Gałuszka i miejscowi kibice odliczali minuty do końcowego gwizdka, by świętować kolejny komplet punktów. Jak się okazało radość była przedwczesna ponieważ walczący do końca piłkarze z Kamiennej Góry doczekali się wyrównania w 89. minucie (niefortunnym strzelcem gola okazał się Kurzelewski), a w doliczonym czasie gry gospodarzy dobił Grzesiak ustalając wynik na 3:4.

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 4. kolejka okręgówki, w której Lotnik na wyjeździe zmierzy się z Piastem Wykroty, a kamiennogórska Olimpia podejmie Piasta Dziwiszów.

Lotnik Jeżów Sudecki - Olimpia Kamienna Góra 3:4 (2:2)
3:4 Grzesiak 90'
Lotnik: Sędziak - Bizoń, Białkowski, Kocot, Kierlik, Lis, Bojanowski, Micek, Celencewicz, Górgul, Suchanecki.
Olimpia: Powiertowski - Kraszewski, Grzesiński, Pietrzykowski, Hadała, Masiel, Błażyński, Grzesiak, Buda, Domin, Zarzecki.