Czytających: 9039

Częstochowa: Dotkliwa porażka Spartakusa na początek rywalizacji

Piątek, 5 kwietnia 2013, 22:53
Aktualizacja: 23:02
Gospodarze turnieju barażowego o awans do II–ligi – koszykarze Politechniki Częstochowskiej pewnie pokonali Spartakusa Jelenia Góra 87:59. W drugim piątkowym starciu AZS AWF Kraków wygrał 86:76 z Kuźnią Stalowa Wola.

Od pierwszych minut, mecz nie układał się po myśli naszych koszykarzy. W 5. minucie po dwóch skutecznych rzutach wolnych Pałaca gospodarze prowadzili już 14:3. Akademicy wciąż budowali swoją przewagę, jednak w końcówce pierwszej kwarty dzięki kilku dobrym akcjom Jaszczura zmniejszyliśmy nieco straty i przegrywaliśmy po 10 minutach 11:24. Druga odsłona znów rozpoczęła się po myśli rywali, którzy w 15. minucie wygrywali 36:15 i w tym momencie było już wiadomo, że o odwrócenie losów pojedynku będzie bardzo ciężko. Spartakus grał jednak bardzo ambitnie i systematycznie zbliżał się do miejscowych. Na półtorej minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Kozyra popisał się akcją 2+1 i było już tylko 45:35 dla częstochowian. Do końca drugiej ćwiartki przeciwnicy dołożyli do swojej przewagi trzy „oczka” schodząc do szatni z 13-punktową przewagą.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie odskakując w 27. minucie na dystans 20 punktów (60:40) i w tej chwili było już po meczu. Nasi zawodnicy starali się jeszcze zniwelować straty, ale nie byli w stanie złamać bariery 17 „oczek”, a napór rywali wciąż trwał. Mimo pewnego zwycięstwa gospodarze nie odpuszczali i pewnie zwyciężyli w finałowej partii 21:11, a w całym spotkaniu 87:59.

Politechnika Częstochowska – Spartakus Jelenia Góra 87:59 (24-11 24-24 18-13 21-11)

Politechnika: Bluma (20), Pałac (18), Nogalski (10), Dąbrowski (10), Saran (8), Kotlewski (8), Sośniak (5), Sztajner (4), Kozioł (2), Cieśla (2), Rynkiewicz

Spartakus: Kiciński (13), Kołodziej (10), Kozyra (9), Jaszczur (7), Nowicki (5), Tokarewicz (5), Olszewski (4), Gniadzik (4), Rachmiel (2), Góra, Tomaszewski

AZS AWF Kraków – Kuźnia Stalowa Wola 86:76 (32-19 23-17 10-20 21-20)