Zalogowanych: 18

Polkowice: Dominatorki z Jeleniej Góry

Niedziela, 21 grudnia 2014, 22:11
Aktualizacja: 22:13
Z kompletem zwycięstw kończą rok 2014 kadetki MKS–u MOS Karkonosze Jelenia Góra. W swoim dziewiątym meczu w tym sezonie nasze koszykarki pokonały na wyjeździe polkowicki MKS 65:40.

Od początku spotkania jeleniogórski zespół uzyskał dziesięciopunktową przewagę, którą utrzymał do przerwy. Co prawda w drugiej kwarcie nastąpiła mała niemoc w ataku, ale defensywa wyglądała na dobrym poziomie. Druga połowa to pełna kontrola wyniku i systematyczne powiększanie przewagi, która na koniec wyniosła 25 punktów.

MKS Polkowice - MKS MOS Karkonosze 40:65 (11:21, 7:7, 8;16, 14:21)

Punkty: Kwietoń 25, Stefańczyk 24, Kryszpin 8, Bogacz 5, Korwin-Piotrowska 3, Machacz, Wielogórska, Szczepańska

Zespół prowadzony przez Marcina Markowicza jest samotnym liderem z kompletem 18 punktów: 9 zwycięstw i stosunkiem punktowym 699:392. Dodajmy też, że w klasyfikacji punktowej zdecydowanie prowadzi Karolina Stefańczyk - 253 punkty, druga jest Celina Kwietoń - 175 punktów. Oliwia Bogacz jest szósta z dorobkiem 127 punktów w dziewięciu meczach. Dodatkowo Celina Kwietoń jest liderką w klasyfikacji ilości celnych rzutów za trzy punkty. Do tej pory trafiła 17 razy.