Jakuszyce: Dominacja zawodników Paulinum

Środa, 18 lutego 2009, 12:41
Aktualizacja: 12:46
Autor: Mateusz Banaszak
Świetnie zaprezentowali się zawodnicy MKS Paulinum w rozgrywanych w Jakuszycach Mistrzostwach Polski. Zawodnicy MKS Paulinum przywieźli sporo medali, głównie srebrnych i złotych

W dniach 13-15.02.09. w Jakuszycach odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, których współorganizatorem był klub MKS Paulinum.

Zawody w których wystartowało blisko stu zawodników reprezentujących 14 klubów przebiegały w trudnych warunkach pogodowych, przy obfitych opadach śniegu i wietrze. Ukończenie zawodów w tych warunkach było już dużym wyczynem, zwłaszcza w kategoriach dziecięcych.

Duży sukces odnieśli gospodarze plasując się na miejscach medalowych.W kat.M16 świetnie spisał się Kacper Klimkiewicz, który zdobył złoto na średnim dystansie oraz srebro w klasyku i sprincie, a Mateusz Dzioba zdobył brąz na średnim

W kategorii M18-20 Rafał Matyja popisał się wielkimi umiejętnościami zdobywając złoto w klasyku i srebro w sprincie. Pozostali zawodnicy również wypadli bardzo dobrze. Łukasz Mostek zdobył srebro na średnim dystansie i brąz w klasyku. Kalata Michał srebro w klasyku i brąz na średnim, a Paweł Konieczny zdobył brąz w sprincie.
W sztafetach w kategorii M Junior srebrny medal zdobyła drużyna PaulinumII w składzie:Tadeusz Matyja i Łukasz Mostek . W kategorii M brązowy medal sztafeta w składzie zdobyli: Dzioba Jakub, Konieczny Paweł

Równolegle w Pucharze Najmłodszych startowały dzieci do lat 14. Dzielnie
spisały się Wiktoria Wierzba zdobywając złoto w klasyku, srebro na
średnim dystansie i brąz w sprincie. Joanna Jankowska była druga w sprincie i klasyku, a na koniec Krzysztof Hołub zdobył złoto w sprincie i na średnim dystansie oraz srebro w klasyku