Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Piechowice: Dom kultury pięknieje

Piątek, 15 stycznia 2021, 10:28
Autor: WAC
Fot. UM Piechowice
Dzięki prowadzonym sukcesywnie pracom remontowym poprawia się funkcjonalność oraz wygląd budynku przy ul. Kryształowej, w którym swoją siedzibę ma Piechowicki Ośrodek Kultury.

Remonty obiektu odbywające się od 2004 roku etapami przyniosły zdecydowaną poprawę jego stanu technicznego. Wszystkie trzy kondygnacje obiektu o łącznej powierzchni 762 mkw. zostały nie tylko odnowione, ale i właściwie zaadaptowane na potrzeby działalności kulturalnej. Szczególnie intensywne prace były prowadzone w minionych trzech latach, w których to POK otrzymał wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej z budżetu Miasta Piechowice. W 2018 roku rozpoczęto od likwidacji barier architektonicznych na parterze budynku poprzez przebudowę holu i wejścia do sali widowiskowej. W kolejnym roku przyszła pora na wymianę stolarki okiennej oraz kapitalny remont toalet. 2020 rok przyniósł wykonanie elewacji tylnej i bocznej ściany budynku.

Na tym jeszcze nie koniec dobrych wiadomości na temat stanu technicznego naszej siedziby - informuje dyrektor POK Anna Kalisz. - W czasie zamknięcia budynku z powodu COVID -19 załoga POK samodzielnie przeprowadziła renowację starych i mocno zniszczonych schodów drewnianych łączących parter z drugim piętrem ośrodka. Balustrady, tralki, podstopnie oraz pochwyty zostały oczyszczone z kilku warstw farby olejnej i pomalowane impregnatem do drewna. Z pomocą stolarza wymieniono metalową kratkę udającą balustradę schodów na drewnianą, a całość zwieńczyły kuliste uchwyty. Wszystkie te prace były możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Piechowice oraz umiejętnościom i wielkiej pracowitości kobiecej załogi POK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na kolejną premierę (aktualizacja)

Święcenie pokarmów

Taki widok to wstyd!

Czytaj również

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Uczeń SP7 drugi raz zwycięzcą konkursu literackiego

Zaczytaj się z Jelonką.com

Gabaryty zalegają...

Wielkanoc w sztuce

Zaczytaj się z Jelonką.com

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze

W Muflonie zmuszeni są przejść do internetu

Wystawa Katarzyny Witlib w POK