Zalogowanych: 28

Jelenia Góra: Dolnośląski tenisowy czempionat w Jeleniej Górze

Czwartek, 12 czerwca 2014, 22:21
Aktualizacja: 22:25
Klub Tenisowy Jelenia Góra zorganizował w dniach 7–9 czerwca na kortach tenisowych na Zabobrzu mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików w tenisie ziemnym. W imprezie wystartowali zawodnicy i zawodniczki z całego regionu.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Pit Malaszszak reprezentujący FTC Ścięgny, drugi był Kajetan Barański z Wrocławia, a trzeci Krzysztof Goldberg z Wrocławia oraz Marcin Grędziński z ZTT Złotoryja.

W grze deblowej pierwszą lokatę wywalczyła para Kajetan Barański / Teodor Szpejankowski z Wrocławia wyprzedzając duet Goldberg / Kremieniowski z Wrocławia.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Adrianna Klawińska (GTT Głogów), na kolejnych miejscach podium uplasowały się Dominika Bobik z Wrocławia i wałbrzyszanki: Natalia Sławińska oraz Alicja Tobolewska. Zawodniczka KT Jelenia Góra Kamila Lewińska po wygraniu pierwszego meczu 6/0 7/6, przegrała o wejście do półfinału z Natalią Sławińską, która była rozstawiona z numerem 3 6/4 3/6 4/6.

W grze deblowej dziewcząt wygrała para Klawińska / Bobik, drugie miejsce zdobyła para Sławińska / Tobolewska, które w półfinale pokonały Kamilę Lewińską Kamilę i Paulinę Lewińską 7/5 6/3.

Tydzień wcześniej zawodniczki KT Jelenia Góra Kamila i Paulina Lewińskie wystartowały w zawodach dolnośląskich w Złotoryi, gdzie w grze singlowej zajęły wspólnie trzecie miejsce i wygrały grę deblową.

Klub Tenisowy Jelenia Góra mieszczący się na Zabobrzu zaprasza dzieci i młodzież na naukę gry w tenisa. Informacje pod numerem: 601 565 474.