Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Dolfamex mistrzem Jeleniogórskiej Ligi Biznesu 2012

Sobota, 21 kwietnia 2012, 1:18
Aktualizacja: Sobota, 21 kwietnia 2012, 23:06
Trzymający w napięciu do ostatnich sekund i stojący na wysokim poziomie sportowym mecz finałowy pomiędzy Dolfamexem, a zespołem KEMPF Kowary, doping licznych kibiców, kapitalne bramki i końcowy triumf Dolfamexu – to wszystko mogli obejrzeć kibice, którzy w piątkowy wieczór zjawili się w hali sportowej MOS na meczach finałowych, kończących rywalizację w tegorocznej, już IX edycji Jeleniogórskiej Ligi Biznesu.

Zanim poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia jako pierwsze na boisko wybiegły zespoły, które zagrały w tzw. finale pocieszenia, czyli walczyły o zajęcie trzeciego miejsca w turnieju – FC Temida-Lambert i JF Plast-CM. Przed tym spotkaniem nieco większe szanse dawano drużynie FC Temida chociażby ze względu na większe doświadczenie i ogranie zawodników. Zawodnicy JF Plast co prawda grali ostatnio na dość wysokim poziomie, który pokazali w
zwycięskich pojedynkach z Mar-Matem i Wepą, ale wydawało się, że medal może być poza ich zasięgiem. Pierwsze minuty meczu pokazały, że dokładnie taki scenariusz może sprawdzić się w tym meczu. Już w 2. minucie Piotr Lizak – jeden z najbardziej doświadczonych zawodników FC Temida-Lambert wykończył akcję całego zespołu i umieścił piłkę w bramce bronionej przez Rafała Kaczorowskiego. Od tego momentu żółto-czarni uzyskali wyraźną przewagę, a JF Plast próbował groźnie kontratakować, największe zagrożenie stwarzając po akcjach Krzysztof Kołodzieja i Marcina Jurkiewicza. Jednak w 13. minucie po indywidualnej akcji Piotr Lizak zdobył swoją druga bramkę w meczu i piłkarze FC Temida-Lambert schodzili na przerwę w
znakomitych nastrojach.

Po przerwie jednak sytuacja na boisku uległa znaczącej zmianie. W 17. minucie Marcin Jurkiewicz zdobył kontaktową bramkę dla JF Plast i od tej chwili czerwono-czarni uwierzyli, ze mogą jeszcze powalczyć w tym meczu. Ich napór na bramkę przeciwnika był tak duży, że momentami zamykali przeciwnika na własnej połowie i rozgrywali typowy atak pozycyjny, rzadko oglądany w amatorskiej piłce halowej. Jednak doświadczenie rywali dało tutaj znać o sobie i dzięki umiejętnej obronie oraz groźnym kontrom wyprowadzanym przez Daniela Duraja i Sebastiana Bakaszyńskiego nie pozwolili oni doprowadzić do wyrównania. Tak więc FC Temida pokonała JF Plast-CM 2:1 i zasłużenie zajęła trzecie miejsce w turnieju.

W przerwie pomiędzy meczami na boisku pojawili się młodzi piłkarze Akademii Małego Piłkarza działającej w ramach Szkółki Piłkarskiej GOL. Rozegrali oni krótki mecz sparingowy, wzbudzając wiele radości i otrzymując gromkie brawa od zebranej na trybunach publiczności. Towarzyszyli także piłkarzom, wyprowadzając ich do oficjalnej prezentacji przedmeczowej, przy akompaniamencie oficjalnego hymnu Ligi Mistrzów UEFA. I wreszcie na boisko wybiegli główni aktorzy wieczoru – zawodnicy reprezentujący Dolfamex i KEMPF Kowary. Na trybunach, wśród kibiców zasiadły władze obu spółek – ze strony Dolfamexu obecni byli: Prezes Zarządu Stanisław Szczepkowski, Dyrektor Zakładu Zbigniew Świst oraz Dyrektor Handlowy Robert Kowalski, firmę KEMPF reprezentował natomiast Dyrektor Zakładu Maciej Michella. Oba zespoły rozpoczęły mecz bardzo ostrożnie i wydaje się, że wszyscy odczuwali stawkę tego spotkania. Widać było, że priorytetem jest obrona własnej bramki i wyprowadzenie ewentualnej kontry, jednak w pierwszej części meczu okazji do kontr oba zespoły nie miały zbyt wielu. Gdy wydawało się, że po wyrównanej pierwszej połowie zespoły zejdą na przerwę przy wyniku bezbramkowym, w ostatniej minucie dał o sobie znać niezawodny Sebastian Szujewski, silnym strzałem pokonując bramkarza Dolfamexu Jacka Szeszko i dając prowadzenie ekipie z Kowar.

Po przerwie Dolfamex wyszedł na boisko z olbrzymią determinacją do zmiany wyniku co z takim rywalem jak KEMPF wcale nie było łatwe. Z każda minutą napór Dolfamexu był jednak coraz większy i wreszcie w 22. minucie Krzysztof Winiarski zdobył bramkę dla swojego zespołu doprowadzając do wyrównania. To, co od tego momentu wydarzyło się w meczu finałowym wszyscy obecni w hali sportowej przy ul. Złotniczej na pewno jeszcze długo będą wspominali. Po wyrównującej bramce oba zespoły rzuciły się do kolejnych ataków i już w następnej minucie Krzysztof Winiarski po raz drugi wpisał się na listę strzelców wyprowadzając Dolfamex na prowadzenie. Jednak KEMPF miał przecież w swoim składzie najskuteczniejszego zawodnika tegorocznego turnieju, bezapelacyjnego króla strzelców – Sebastiana Szujewskiego, który w finale chciał potwierdzić swoją klasą. To właśnie on w 25 minucie zdobył kolejnego gola dla swojej drużyny i ponownie doprowadził do remisu. Udowodnił on tym samym, że nie tylko jest najlepszym strzelcem, ale również w pełni zasługuje na nominację dla najlepszego piłkarza całego turnieju. W meczu finałowym miał on jednak w ekipie Dolfamexu przeciwnika godnego finału – Krzysztofa Winiarskiego. To właśnie ten zawodnik w 27. minucie skompletował hat-tricka zdobywając trzecią bramkę i ponownie wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Na 3 minuty przed końcem meczu Dolfamex miał prawo poczuć się posiadaczem głównego trofeum. Szybko okazało się, że to nie koniec emocji w finale. Na 90 sekund przed końcem meczu na strzał z połowy boiska zdecydował się Marcin Czuba (KEMPF). Kapitalna „bomba”, będąca ozdobą tego meczu, wylądowała w okienku bramki Szymona Skupina i ponownie na tablicy pojawił się wynik remisowy. I gdy wszyscy przygotowywali się już do tego, że po raz pierwszy w historii JLB o tytule zadecydują rzuty karne, na 32 sekundy przed końcem meczu piłka w zamieszaniu podbramkowym trafiła do Macieja Jurkiewicza, który nie namyślając się uderzył w kierunku bramki rywali, a ta wpadła do siatki ku rozpaczy zawodników KEMPF’a i olbrzymiej radości piłkarzy i kibiców Dolfamexu. Tym razem drużynie z Kowar nie wystarczyło już czasu na skuteczną odpowiedź i po 30 minutach niesamowicie emocjonującego meczu zespół Dolfamexu mógł świętować zdobycie po raz pierwszy tytułu mistrza Jeleniogórskiej Ligi Biznesu.

Kibice brawami nagrodzili oba zespoły, gdyż na zakończenie turnieju stworzyły one świetne widowisko godne finału tej imprezy. Na zakończenie uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów: Kompleks wczasowo-sanatoryjny Sandra Spa Karpacz, klub Condizione Health & Fitness oraz Dom Kredytowy Invest w Jeleniej Górze. Nagrody wręczali: Aleksandra Nelberczyńska – dyrektor Sandra Spa Karpacz, Beata Gumowska – właścicielka Domu Kredytowego Invest, Zygmunt Korzeniewski – Naczelnik Wydziału Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Finały JLB zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Komplet wyników:

Mecz o 3 miejsce:
FC Temida-Lambert – JF Plast-CM (2-0) 2-1
Bramki: FC Temida – Piotr Lizak 2’ i 13’
JF Plast – Marcin Jurkiewicz 17’
Zawodnik meczu: Piotr Lizak (FC Temida-Lambert)

Finał:
Dolfamex – KEMPF Kowary (0-1) 4-3
Bramki: Dolfamex – Krzysztof Winiarski 22’, 23’, 27’, Maciej Jurkiewicz 29’
KEMPF – Sebastian Szujewski 15’, 25’, Marcin Czuba 28’
Zawodnik meczu: Krzysztof Winiarski (Dolfamex)

Końcowa kolejność:
1. Dolfamex – mistrz Jeleniogórskiej Ligi Biznesu 2012
2. KEMPF Kowary
3. FC Temida-Lambert
4. JF Plast-CM
5. ECO Jelenia Góra, Panorama Karpacz, Wodnik, Wepa Maracana Piechowice
9-16 Drwale Sarnecki, Zorka, Carrefour, TV KarkonoszePlay, Prawnicy, Dr Schneider, CodeTwo, Mar-Mat