Zalogowanych: 23

I-liga koszykarek: Dobry mecz w wykonaniu BasketPro

Sobota, 10 grudnia 2011, 18:32
Aktualizacja: Niedziela, 11 grudnia 2011, 2:00
Koszykarki BasketPro Jelenia Góra bardzo dobrze zaprezentowały się na tle wiceliderek z Pabianic. Ekipa Language School do ostatniej kwarty nie była pewna zwycięstwa, ale decydującym momentem było opuszczenie placu gry przez Krawczyszyn–Samiec w 35. minucie, po czym gra jeleniogórzanek w ataku się posypała i ostatecznie przegraliśmy 60:72.

Spotkanie out-sidera I-ligi kobiet - BasketPro, z faworytem do awansu do PLK od poczatku zapowiadało emocje. Jeleniogórzanki, które "przyzwyczaiły" swoich kibiców do wysokich porażek prowadziły niespodziewanie 5:0, lecz po trzech minutach było już 7:15. Ostatnia akcja pierwszej kwarty poderwała publiczność z miejsc usytuowanych w hali SP 10 przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze. Po celnym rzucie Krawczyszyn-Samiec przyjezdne niefortunnie wznowiły grę zagrywając do Paradowskiej, która równo z syreną trafiła z połowy boiska ustalając wynik po 10 minutach na 20:21. W drugiej odsłonie skazane na porażkę jeleniogórzanki dzielnie stawiały czoła ekipie z Pabianic, w 18. minucie przegrywając zaledwie 29:32, a do przerwy 35:40.

Po zmianie stron drużyna BesketPro ponownie wyszła na prowadzenie (42:41), ale rywalki nie odpuszczały. Wielkie emocje, jakie udzielały się kibicom zgromadzonym w hali SP 10 zakończyły się w momencie opuszczenia boiska przez Krawczyszyn-Samiec (za piąty faul). Od 35. minuty gra w ataku gospodyń charakteryzowała się chaosem, czego efektem była porażka 60:72. Do zespołu z Jeleniej Góry powróciła Marzena Kowalczyk, która w sobotnim meczu zdobyła 17 punktów, będąc najskuteczniejszą zawodniczką BasketPro.

W najbliższą środę, 14 grudnia BasketPro rozegra mecz w ramach Pucharu Polski przeciwko CCC II Polkowice, zaś w konfrontacji ligowej po raz ostatni w 2011 roku nasze koszykarki wystąpią 17 grudnia w Lublinie przeciwko AZS UMCS.

BasketPro Jelenia Góra - Language School Pabianice 60:72 (20:21, 15:19, 13:16, 12:16)

BasketPro: Kowalczyk 17, Krawczyszyn-Samiec 14, Paradowska 8, Szczęśniak 7, Pawlukiewicz 6, Łuczak 3, Feja 2, Kosalewicz 2, Błaszyk 1, Olesiewicz

LS: Błaszczyk 21, Rozwandowicz 17, Krajewska 12, Sobczyk 7, Piestrzyńska 6, Szałecka 5, Parus 4, Bogacka, Pietrzak, Włodarek