Zalogowanych: 19

Lublin: Dobre wieści z Lublina – Sudety zwycięskie!

Sobota, 29 października 2011, 19:57
Aktualizacja: Niedziela, 30 października 2011, 10:06
Dobre wieści napłynęły do nas z Lublina, gdzie koszykarze Sudetów Jelenia Góra przełamali niemoc i wygrali drugi mecz w tym sezonie. Start Lublin uległ na własnym parkiecie beniaminkowi z Jeleniej Góry 43:62.

Sudety kiepsko weszły w mecz przegrywając po pierwszej odsłonie 7:15, a chwilę po wznowieniu gry w drugiej kwarcie nawet 7:17, ale to było wszystko na co było stać gospodarzy w sobotnim meczu. W kolejnych minutach na parkiecie dominowali jeleniogórzanie, a do wysokiej skuteczności powrócił Łukasz Niesobski - zdobywca 25 pkt. w konfrontacji ze Startem. Druga "ćwiartka" była popisem skuteczności gości, którą wygrali 24:8. Po zmianie stron koszykarze Sudetów stopniowo powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 62:43, odnosząc bardzo cenne drugie zwycięstwo w sezonie. Po meczu władze Startu zapowiedziały zebranie zarządu klubu na najbliższy poniedziałek, w którym zdecydują o dalszych losach trenera i strategii klubu, który miał walczyć o play-offy, a póki co przegrywa na własnym parkiecie nawet z benaiaminkiem zajmującym przedostatnią lokatę.

W następnej kolejce (5.XI - godz. 19:00) Sudety podejmą MKS Dąbrowę Górniczą.

Start Lublin – Sudety Jelenia Góra 43:62 (15:7, 8:24, 10:16, 10:15)

Start: Michalski 10, Szymański 9, Łuszczewski 6, Kowalski 4, Aleksandrowicz 4, Król 4, Prażmo 4, Myśliwiec 2, Pawelec, Gazarkiewicz.

Sudety: Niesobski 25, Wilusz 12, Kozak 11, Kijanowski 8, Budziński 4, Maryniewski 2, Minciel, Kołtun.