Kąty Wroclawskie: Do szczęścia Karkonoszom zabrakło pięciu minut

Sobota, 3 listopada 2007, 19:34
Aktualizacja: 19:37
Autor: Łukasz Stawski
Wyjazdowej porażki w meczu XVII kolejki IV ligi doznali piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra, przegrywając 2:1 (1:1) z Motobi Kąty Wrocławskie. Jeleniogórzanom zabrakło niewiele aby wywieźć z trudnego terenu w Kątach choćby jeden punkt, gdyż gospodarze bramkę na wagę wygranej zdobyli dopiero w 85 minucie.

Przed meczem doszło do nieoczekiwanej zmiany w jeleniogórskiej bramce, gdyż Michał Dubiela, który zgłosił niedyspozycję trenerowi zastąpił Adam Małecki. Dla byłego bramkarza Rokity Brzeg Dolny powrót do składu Karkonoszy nie był niestety udany. Już w 7 minucie A. Małecki wypuścił piłkę po łatwym dośrodkowaniu, do futbolówki dopadł Grzegorz Rola i z bliska skierował ją do siatki. W kolejnych minutach spotkanie było wyrównane, zaś oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie gola. Sztuka ta udała się Karkonoszom w 20 min., a strzelcem gola był debiutujący w pierwszym składzie seniorów Marcin Krupa. Młody napastnik kapitalnie wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy Macieja Zdrojewskiego, który będąc wysunięty przed bramkę wybijał futbolówkę, ta trafiła do M. Krupy, który nie zmarnował szansy efektownym lobem z około 20 metrów doprowadzając do wyrównania. W końcówce dobrą okazję na wyprowadzenie gości na prowadzenie miał Paweł Walczak, który po dośrodkowaniu Jarosława Wichowskiego główkował w poprzeczkę. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z A. Małeckim znalazł się G. Rola, jednak z tego pojedynku górą wyszedł jeleniogórzanin.

Po zmianie stron lekką przewagę uzyskali gospodarze, jednak to Karkonosze miały dobrą okazję bramkową, jednak Mateusz Durlak w sytuacji "sam na sam" nie był w stanie pokonać bramkarza Motobi. Po około 20 minutach gry przewaga piłkarzy z Katów Wrocławskich stała sie wyraźniejsza, jednak długo niewiele z niej wynikało. Dopiero w 85 min. na strzał z około 20 metrów zdecydował się Piotr Jawny, futbolówka po tym uderzeniu odbiła się od poprzeczki, a następnie trafiła na głowę Arkadiusza Półchłopka i ten trafieniem z trzech metrów zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Jeleniogórzanie kończyli spotkanie w dziesiątkę, gdyż dwiema żółtymi kartkami w ostatnich sekundach zmagań został ukarany Leszek Kurzelewski

Motobi Kąty Wrocławskie – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (1:1)
Bramki: Rola 7 min. i Półchłopek 85 min. oraz Krupa 20 min.
Karkonosze: Małecki, Bijan, Siatrak, Wawrzyniak, Suchanecki, Kuźniewski (Lis 72 min.), Kotarba (Kurzelewski 46 min.), Wichowski, Walczak (Józefiak 46 min.), Krupa (Zagrodnik 67 min.), Durlak