Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Region: Długi weekend majowy pod lupą policji

Środa, 30 kwietnia 2014, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: 112
Od dzisiaj (30.04.) do 5. maja policja jeleniogórska prowadzić będzie działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą Kotlinę Jeleniogórską.

- Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, a także inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

- Apelujemy również do rowerzystów, aby poruszali się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami , a także w trosce o swoje zdrowie i życie korzystali z kasków oraz odblasków – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie skody

Internet pomógł w poszukiwaniach zaginionego

Prawie wjechał do sklepu

Czytaj również

Po policyjnej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

Samochodowy złodziej pod kluczem

Autobusy MZK wracają na swoje trasy

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Bez przełomu w sprawie oczyszczalni

Złodziej i paser staną przed sądem

Rozpoczął się proces

Zniszczył samochód ze złości

Straż miejska złamała prawo?