Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Deszczowo, burzowo, ale zwycięsko!

Piątek, 11 sierpnia 2017, 21:28
Aktualizacja: Wtorek, 22 sierpnia 2017, 21:28
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra i Pogoni Świerzawa nie mieli łatwych warunków do zaprezentowania swoich umiejętności, ale mimo to piątkowy mecz pierwszej rundy Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra, mógł się podobać. Zgodnie z przewidywaniami, do kolejnej rundy awansowali podopieczni Marka Siatraka.

Praktycznie przez cały mecz piłkarze rywalizowali w strugach deszczu, a na murawie nie brakowało miejsc, gdzie stała woda, jednak tym razem nie była to wina złego drenażu, jak to się zdarzało przed naprawą gwarancyjną. W tych trudnych warunkach w poczynaniach obu ekip było wiele przypadku i pierwsi okazję do zaskoczenia bramkarza rywali mieli piłkarze Pogoni, którzy formalnie byli gospodarzami tego spotkania. W 4. minucie zdecydowaną interwencją wykazał się Wieliczko, który z rozpędu ściął napastnika Pogoni, ale sędzia nie dopatrzył się faulu i mimo protestów zawodników ze Świerzawy, nie wskazał na wapno. Z biegiem czasu przewaga biało-niebieskich wzrastała, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.

Dopiero po zmianie stron Karkonosze zagrały szybciej, bardziej zdecydowanie i dopięli swego w 48. minucie, kiedy to Oskar Giziński wpadł w pole karne i lewą nogą uderzył obok słupka, nie dając szans golkiperowi Pogoni. Na kolejne trafienie kibice Karkonoszy musieli czekać na 68. minuty – wtedy Robert Lekszycki nie kombinując w polu karnym od razy zdecydował się na strzał i uradował miejscowych fanów. Jeleniogórzanie mogli ten mecz wygrać wyżej, jednak na 10 minut przed końcem Kozołubski w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Kłobuckiego. Więcej goli w tym meczu nie padło, a końcówka spotkania odbywała się przy oświetlonych przez zachodzące Słońce chmurach w towarzystwie tęczy.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają już we wtorek (15.08) o godz. 17:00, kiedy to w pierwszej kolejce IV ligi podejmą przy Złotniczej AKS Strzegom.

Pogoń Świerzawa - Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:0)