jelenia Góra - Złotnicza: Derby młodych dla Chojnika

Piątek, 23 października 2009, 11:24
Aktualizacja: Niedziela, 25 października 2009, 9:00
Autor: ahawer
Zdecydowanie lepszymi i bardziej doświadczonymi zespołami okazali się zawodnicy Chojnika w derbowym pojedynku z młodymi Karkonoszami. Zarówno młodzicy, jak i trampkarze z Cieplic wygrali swoje mecze na Złotniczej.

Początek meczu młodzików należał do zawodników Karkonoszy, którzy już w 3 minucie meczu objęli prowadzenie. Sytuacja ta bardzo motywująco podziałała na podopiecznych Dariusza Michałka, którzy szybko opanowali sytuacje na boisku. Bardzo dobra gra została uwieńczona dwoma trafieniami autorstwa Bartosza Kowalskiego i Fabio Proiettiego.

Pierwsza połowa zakończyła się 2:1 na korzyść Chojnika. Po przerwie dominacja ciepliczan trwała nadal, gra toczyła się do jednej bramki, a wszystkie ataki Karkonoszy były rozbijane przez dobrze grających obrońców Chojnika.
Po wielu składnych akcjach ciepliczanie strzelili jeszcze cztery bramki ustalając wynik meczu na 6:1.

Strzelcami bramek byli Beniamin Łyczak, Wiktor Staszak, Fabio Proietti i Bartosz Kowalski.

Po meczu trener zwycięskiej ekipy powiedział : „ Mam nadzieję, że kiedyś ci młodzi zawodnicy będą godnie reprezentować nasze miasto, a może nawet nasz kraj. Trzymamy kciuki. Gratuluję moim zawodnikom i składam brawa za walkę do końca dla Karkonoszy.”

KS Karkonosze – Chojnik Jelenia Góra Cieplice 1:6 (1:2)

Karkonosze: Pietrzak, Chojnacki, Lachowicz, Niewiero, Ofiarski, Cieślik, Pietrzak, Siegula, Wiśniewski, Wersowski, Pytel, Prokop, Mózgowiec, Rudzik, Szlufik, Wochanka.

Chojnik: Mielniczuk, Szyrwiel, Kaszycki, Dulak, Banaś, Żukowski, Kowalski, Michałek, Projetti, Staszak, Łyczak, Kondraciuk, Czyżowski, Golonka, Misiura, Szczepański, Berdowicz, Kaczmarczyk

W drugim spotkaniu ligi terenowej trampkarzy podopieczni Mariusza Szczygła przegrali z Chojnikiem 5:0.

Do przerwy trwała wyrównana walka. Goście zdobyli tylko jednego gola ( gola zdobył Julian Zieliński), ale okazji do wyrównania Karkonoszom nie brakowało.
W drugiej połowie jednak, zabrakło im wiary w siebie, co efektywnie wykorzystali ciepilczanie, którzy po trafieniach Szymona Okowińskiego, Kamila Drzymały i dwóch golach Oskara Klimka wygrali zasłużenie 5-0.
Warto jednak zauważyć, że zespół Krzysztofa Gierasimuka trenuje ze sobą już od czterech lat i jest zespołem bardziej doświadczonym i ogranym.

KS Karkonosze JG – Chojnik JG 0:5 (0:1)

Karkonosze: Tomasik, Pająk, Ramos Barrios, Kapuszyński, Okrześ, Biros, Zieliński, Wójcik, Wasiuk, Kuczera, Strzemiński, Sobala, Hawer, Szajda, Krystecki, Mielewczyk, Pawlicki.

Chojnik: Bielan, Orzoł, Babul (Rząca), Pałac (Przybyła), Trela (Mielniczuk), Okowiński, Klimek, Drzymała (Kuczun), Tusiński, Zieliński (Żukowski), Grabowski (Zając).