Zalogowanych: 18

Mysłakowice: Derby dla Łomnicy!

Wtorek, 24 sierpnia 2021, 6:15
Aktualizacja: 6:16
Kibice w Łomnicy wierzą, że sezon 2021/2022 w końcu przyniesie ich drużynie upragniony awans do okręgówki. Równie ważny jest dla nich mecz derbowy z Orłem Mysłakowice. W 2. kolejce podopieczni Macieja Maćkowskiego pokazali, kto - przynajmniej przez pół roku - rządzi w gminie.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy za sprawą Piotra Wawrzyniaka w 19. minucie objęli prowadzenie. W Łomnicy mogły wrócić koszmary z poprzedniego sezonu, kiedy to ich ulubieńcy mimo wyższej pozycji w tabeli nie potrafili sobie poradzić w derbach z Orłem. Poprawa nastrojów wśród przyjezdnych miała miejsce jeszcze w pierwszej połowie. Mateusz Woś w 31. minucie wyrównał, a dwie minuty później wyprowadził swój zespół na prowadzenie i przy takim rezultacie zawodnicy udali się do szatni na przerwę.

Po zmianie stron ekipa z Mysłakowic usilnie dążyła do wyrównania, ale nie potrafiła znaleźć drogi do bramki, w przeciwieństwie do KS-u. W 64. minucie Mateusz Cieślik podwyższył na 1:3, a w końcówce spotkania (82. i 85. minuta) kolejno Paweł Habasiński i Mateusz Woś - dobili rywali. Ostatecznie Orzeł Mysłakowice przegrał z KS-em Łomnica 1:5.

Orzeł Mysłakowice - KS Łomnica 1:5 (1:2)

Orzeł: Glina - Uroda, Wawrzyniak (75' C. Gałek), Zatylny (46' Michalik), Woźniczka, Szkudlarek (80' Szpak), Sokołowski, Kaziemko, Błaszczyk, Gęślak, Matuszewski.
KSŁ: Maćkowski - Zyner, Wyderkowski (66' Jasiński), Turczyk, Maran, Kucharczyk (57' Salamon), P. Habasiński (83' D. Habasiński), Cieślik, Jałgiejczuk, Woś, Żukowski.