Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Derby dla Karkonoszy!

Niedziela, 10 czerwca 2018, 16:40
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2018, 14:11
Rzutem na taśmę Karkonosze Jelenia Góra wyprzedziły w tabeli IV ligi (grupy zachodniej) lokalnego rywala, czyli Olimpię Kowary. Podopieczni Marka Siatraka w ostatnim meczu sezonu wygrali w derbach 3:1, choć o końcowy sukces nie było łatwo.

Pierwsze 20 minut spotkania rozegranego na stadionie przy ul. Złotniczej to szybka gra z obu stron i kilka dogodnych sytuacji. Już w 8. minucie wynik otworzyli goście - mocnym strzałem z 16 metrów popisał się Kirils Grigorovs. Dwie minuty później jeleniogórzanie mogli mówić o wielkim szczęściu, bowiem Maciej Gargas nieczysto uderzył, a obrońca Karkonoszy bez problemu wybił piłkę dwa metry przed linią bramkową. W odpowiedzi biało-niebiescy przeprowadzili dwa groźne ataki, najpierw obrońca Olimpii wybił strzał Lekszyckiego, a chwilę później uderzenie Oskara Gizińskiego zakończyło się udaną interwencją bramkarza. W 20. minucie kolejną znakomitą okazję mieli przyjezdni - Maciej Liszka wyszedł sam na sam, minął golkipera Karkonoszy, ale fatalnie spudłował. W kolejnych fragmentach tempo gry "siadło" i do przerwy miejscowi przegrywali 0:1.

Po zmianie stron opady deszczu, które towarzyszyły piłkarzom przez całą pierwszą połowę, nieco zelżały. Pierwszą okazję stworzyli sobie goście - w 51. minucie Zatylny minął w polu karnym trzech obrońców Karkonoszy niczym tyczki, wyłożył piłkę Baszakowi, ale zawodnika Olimpii ubiegł interweniujący obrońca. W 68. minucie mocnym wejściem lewym skrzydłem popisał się Giziński, który zagrał w piątkę do wbiegającego Gałacha i były zawodnik ekipy z Kowar doprowadził do remisu. Pięć minut później jeleniogórzanie cieszyli się po raz drugi. Kolejny z byłych zawodników Olimpii - Patryk Bębenek zwiódł obrońcę przekładając sobie piłkę na lewą nogę i pokonał Patryka Fiuta. Wynik tuż przed końcem spotkania ustalił Michał Staniszewski, choć trzeba zaznaczyć, że zwycięstwo Karkonoszy mogło być wyższe, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Daniel Gałach.

Było to ostatnie spotkanie tego sezonu. Dzięki wygranej 3:1 Karkonosze mimo równej liczbie punktów wyprzedziły w tabeli kowarską Olimpię (w Kowarach ekipa Adriana Szczurka wygrała 3:2).

Karkonosze Jelenia Góra - Olimpia Kowary 3:1 (0:1)
Karkonosze: Wieliczko - Kuźniewski, Proietti, Woźniczka, Siatrak, Vitolnieks, Lekszycki, Giziński, Turczyk, Gałach, Firlej. Rezerwowi: Marceniuk, Denis, Bębenek, Podgórski, Poszelężny, Michałek, Staniszewski.
Olimpia: Fiut - Gargas, Dobrowolski, Grigorovs, Szujewski, Zieliński, Baszak, Kraiński, Zatylny, Marciniak, Liszka. Rezerwowi: Biernacki, Szeliga, Szataniec, Imiołek, Kloczkowski.