Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Derby dla Górnika Wałbrzych

Środa, 17 grudnia 2014, 23:36
Aktualizacja: Piątek, 19 grudnia 2014, 0:00
Ciężkie zadanie mieli przed sobą koszykarze Sudetów Jelenia Góra, którzy w środę, 17. grudnia podejmowali wicelidera tabeli Górnik Wałbrzych. Dwa długie przestoje w grze sprawiły, że gospodarze nie byli w stanie powstrzymać faworytów.

Po raz kolejny w tym sezonie w szeregach Sudetów mieliśmy „teatr jednego aktora”. Łukasz Niesobski nie jest w stanie sam wygrywać spotkań (tym razem zdobył 27 punktów), a goście grali konsekwentnie, wykorzystując okresy nieskuteczności jeleniogórzan. Miejscowi kibice mieli okazję zaobserwować kilku dawnych graczy Sudetów z Rafałem Niesobskim na czele, a także Bartłomieja Józefowicza. W ekipie gości wystąpił również były koszykarz Spartakusa - Marcin Rzeszowski.
Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem Sudetów (22:21). W drugiej odsłonie gospodarze mieli 3-minutowy przestój, a przyjezdni zdobyli w tym czasie 12 punktów. Gdy wydawało się, że Górnik kontroluje sytuację, to po trafieniu Wilusza w 27. minucie było już tylko 46:49, ale chwilę później Niesobski zaliczył 4 faul i usiadł na ławce. Goście wykorzystali brak lidera jeleniogórskiej drużyny na parkiecie, odskoczyli przed decydującą „ćwiartką” na 46:56, a w 34. minucie na 46:65 i było już jasne kto zwycięży przy Sudeckiej. Wspierani przez grupkę swoich fanów wałbrzyszanie wygrali ostatecznie różnicą 15 punktów (60:75).

Przed meczem odsłonięto kolejną tablicę w Galerii Sław Jeleniogórskiej Koszykówki. Tym razem przyszedł czas na Jerzego Gadzimskiego – zasłużonego trenera i prezesa kobiecej drużyny MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

KS Sudety Jelenia Góra - Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 60:75 (22:21, 12:21, 12:14, 14:19)