Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Region: Defibrylatory będą we wszystkich pociągach KD

Sobota, 21 maja 2022, 8:07
Autor: WAC
Fot. KD
Już wkrótce wszystkie pociągi Kolei Dolnośląskich zostaną wyposażone w specjalistyczny sprzęt medyczny do przywrócenia akcji serca. Przewoźnik zakupił 44 urządzenia, które do połowy czerwca zostaną zamontowane.

Pierwszych dziewięć defibrylatorów trafi do pojazdów spalinowych, które nie były fabrycznie wyposażone w taki sprzęt. Pociągi zakupione w ostatnich latach są zaopatrzone w defibrylatory przez producentów. Po zakończeniu montażu defibrylatory będą dostępne we wszystkich 88 pociągach Kolei Dolnośląskich. Wartość całego zamówienia przekroczy 200 tys. złotych.

Bezpieczeństwo pasażerów jest najwyższą wartością, dlatego postanowiliśmy doposażyć pociągi, aby w każdym z nich znajdował się nowoczesny defibrylator mogący uratować życie – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – Nasze drużyny konduktorskie są przeszkolone z zakresu używania tych urządzeń. Na szczęście jednak jeszcze nigdy nie musiały korzystać z tej wiedzy w praktyce na pokładzie pociągu Kolei Dolnośląskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Za nami "Kryształowy Weekend"

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Ścieki w Kamiennej

Czytaj również

Młodzi liderzy

Wykorzystał otwarte drzwi i okradł domowników

Szkolne podsumowanoia

Cieplej ekologicznie

Kowarskie Stragany z muzyką i zabawą

Klasyki w Jeleniej Górze

Wypadek podczs prac polowych

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Rajd zabytkowych aut