Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Region: Czytelnik: PKS nas zlekceważył

Wtorek, 24 maja 2022, 9:01
Autor: WAC
Fot. WAC
Likwidując kurs autobusu ze Świerzawy do Jeleniej Góry o godzinie 4.30 PKS Tour Jelenia Góra pozbawił nas możliwości dojazdu do pracy na godzinę 6.00 – mówi pan Paweł ze Świerzawy.
Ten kurs był jedynym łączącym gminę Świerzawa oraz część gminy Jeżów Sudecki z Jelenią Górą o tak wczesnych godzinach porannych – mówi nasz Czytelnik. - Jest to rzecz niedopuszczalna, gdy nie bierze się pod uwagę potrzeb kilkunastu osób nim podróżujących i uniemożliwia dojazd do miejsc pracy i nauki. Dodatkowo informacje o likwidacji kursu uzyskaliśmy trzy dni przed usunięciem połączenia. Sposób przekazu świadczy o lekceważeniu wieloletnich pasażerów przez Zarząd PKS Tour Jelenia Góra. Wcześniej, podczas realizacji kurów miały miejsce sytuacje, że autobus nie przyjeżdżał lub się spóźniał gdy kierowcy stale obsługujący tą trasę byli nieobecni. Kontakt z dyżurnym ruchu był wręcz niemożliwy, gdyż nie odbierał on telefonu. Pasażerowie czekali w miejscowości oddalonej od Jeleniej Góry o 20 kilometrów bez żadnej informacji. Gdy udawało się skontaktować z PKS uzyskiwaliśmy wiadomość o braku znajomości trasy przez zastępujących kierowców. Błądzili po drodze dojazdowej do Świerzawy. Do ostatniego momentu realizacji kursu brak było informacji o nim w miejscowościach, przez które przebiegała jego trasa. Można wywnioskować, że było to celowe działanie mające na celu likwidacje „nieekonomicznego” zdaniem władz PKS kursu.
Poranny kurs ze Świerzawy do Jeleniej Góry został zlikwidowany, bo był nierentowny – mówi prezes zarządu spółki PKS Tour Jelenia Góra Dorota Karmelita. - Z naszych obserwacji wynika, że stale korzystały z niego tylko cztery osoby. W tej sytuacji dalsze utrzymywanie tego połączenia było ekonomicznie nieuzasadnione. W sytuacji rosnących cen paliwa musielibyśmy do tego kursu dopłacać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Według przepisów przewoźnik nie ma obligatoryjnego obowiązku informowania o zawieszeniu lub likwidacji kursu. W tym konkretnym przypadku informacja na ten temat została zamieszczona na stronie internetowej PKS Tour.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie żyje Hanna Hurkała

Znów burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Czytaj również

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Szkolne podsumowanoia

Zamknięty niebieski szlak

Poseł Obaz zaprasza

Zderzenie trzech aut

Ścieki w Kamiennej