Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Powiat: Czy rząd da miliony z "Polskiego Ładu"?

Sobota, 11 września 2021, 8:05
Autor: WAC
Fot. WAC
O wsparcie w łącznej wysokości ponad 108 milionów złotych wystąpił samorząd powiatu karkonoskiego do rządowego programu „Polski Ład”. Wnioski dotyczą pomocy społecznej oraz poprawy infrastruktury drogowej.

Powiat zdecydował się wystąpić w pierwszej, pilotażowej edycji programu z trzema wnioskami. Pierwszy z nich opiewa na 5 milionów złotych, które samorząd powiatowy chciałby wydać na budowę trzech placówek opiekuńczo – wychowawczych przy Centrum Opieki nad Dziećmi w Szklarskiej Porębie. Dwa pozostałe, na łączną kwotę 103 mln zł. dotyczą inwestycji drogowych. Powiat liczy na finansowe wsparcie rządowe modernizacji drogi powiatowej nr 2735 D Janowice Wielkie – Trzcińsko – Karpniki oraz przebudowy dróg: nr 2758 D Marczyce – Staniszów, nr 2744 D w Jeżowie Sudeckim, nr 2720 D Podgórzyn – Sosnówka – Borowice, nr 2646 D w Siedlęcinie wraz z mostem, nr 2755 D w Miłkowie, nr 2650 D w Podgórzynie, nr 2653 D Sosnówka – Karpacz, nr 2763 D Barcinek – Kromnów, nr 2654 D Łomnica – Karpniki, nr 2752 D Karpniki – Krogulec. Listę inwestycji, które obejmują wnioski zamykają remonty mostów w Mysłakowicach, Barcinku i Podgórzynie.

Wszystkie wnioski o wsparcie z programu „Polski Ład”, złożone przez jednostki samorządu terytorialnego w naszym kraju opiewają łącznie na kwotę 120 miliardów złotych – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Tymczasem w tej pierwszej puli programu rząd podzieli około 20 miliardów złotych, więc z pewnością nie wszystkie wnioski otrzymają dofinansowanie. Ja jednak liczę, że powiat karkonoski dostanie mocne wsparcie, ale nie łudzę się, że będzie ono na wszystkie zadania. Już teraz zapewniam jednak, ze będziemy składać wnioski o dofinansowanie do kolejnych programów, które będą się pojawiać w najbliższym czasie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent Wałbrzycha z wypowiedzeniem umowy

Piknik pod Chojnikiem  

Historyczne wydarzenie w gminie Mysłakowice  

Czytaj również

Dzień Całowania Chłopaków

Uroczysta sesja z zasłużonymi i nagrodą

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Sztandar dla strażaków

Pamięci Sybiraków

Dom Wczasów Dziecięcych na sprzedaż

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Różowa Spartakiada

30 lat Straży Miejskiej