Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Powiat karkonoski: Czujna seniorka nie dała się oszukać

Czwartek, 9 września 2021, 14:00
Aktualizacja: 14:02
Autor: 112
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta, który próbował wprowadzić w błąd 78-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego i wyłudzić od niej 45 tysięcy złotych.

Mężczyzna zadzwonił do pokrzywdzonej i w trakcie rozmowy poinformował ją o tym, że jej syn spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym, więc koniecznie trzeba wpłacić kaucję. Pokrzywdzona zachowała czujność i skontaktowała się z synem, który zaprzeczył, że doszło do takiego zdarzenia.

Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują również zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za którą pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanego połączenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tragiczny wypadek na budowie hotelu

Inauguracja roku akademickiego w Politechnice

Wyładował złość na aucie

Dziupla zlikwidowana

Dzieci przebadane i co dalej?

Wiec poparcia dla Unii Europejskiej

Zatrzymani z amfetaminą

Po policyjnej akcji „Prędkość”

Nowy teledysk Leniwca – ku przestrodze  

Służby usuwają skutki wichury

Podejrzany o oszustwo stanie przed sądem

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?