Zalogowanych: 7

IV liga piłkarska: Cztery gole, trzy przestrzelone karne

Czwartek, 5 maja 2016, 13:38
Aktualizacja: 13:39
Prawdziwy festiwal nieskuteczności jeśli chodzi o niewykorzystane rzuty karne zafundowali kibicom piłkarze Olimpii Kowary i AKS–u Strzegom. W zaległym spotkaniu IV ligi dolnośląskiej lider z Kowar pokonał AKS na jego własnym stadionie 3:1.

Do przerwy było 1:1 po trafieniach Przemysława Kloca i Daniela Gałacha. Prawdziwym pechowcem był w tej części gry zawodnik Olimpii Sebastian Szujewski, który dwukrotnie nie zdołał pokonać strzegomskiego golkipera z jedenastu metrów. Po zmianie stron kowarzanie wrzucili wyższy bieg i w 59. minucie mieli kolejne karnego. Tym razem do piłki podszedł Patryk Bębenek i strzelił na 2:1. Chwilę później sędzia znów wskazał na „wapno”, ale tym razem swoją szansę dostali podopieczni trenera Krzyżanowskiego. Damian Sobczak przegrał starcie z Aleksiejem Kazakovem, a ostatecznie rezultat na 3:1 dla Olimpii ustalił w 69. minucie Mateusz Baszak.

- Zagraliśmy naprawdę bardzo dobre zawody. Na tle lidera wypadliśmy całkiem pozytywnie. Szkoda tych straconych goli, bo była szansa na punkty z drużyną Olimpii. Zostawiliśmy mnóstwo zdrowia na ciężkim, namokniętym boisku, niestety punkty jadą do Kowar – skomentował trener AKS-u Jarosław Krzyżanowski.

AKS Strzegom – Olimpia Kowary 1:3 (1:1)