Brzeg: Cukierki za mocne!

Sobota, 24 stycznia 2009, 20:22
Aktualizacja: Środa, 28 stycznia 2009, 11:35
Autor: Mateusz Banaszak
Jeleniogórzanki znów przegrały. Tym razem na wyjeździe z drużyną Cukierków Odry Brzeg 73:84. Dla podopiecznych Jarosława Zyskowskiego była to pierwsza wygrana w tym sezonie na własnym parkiecie.

Sobotnie spotkanie świetnie rozpoczęło się dla podopiecznych Miodraga Gajicia, które po celnych rzutach Magdaleny Skorek i Natalii Niewrzawy prowadziły 6:0. Rywalki niemal natychmiast odpowiedziały tym samym , a później za sprawą Ofy Tulikihihifo i Elizy Gołumbiewskiej, doprowadziły do remisu 10:10.
Obie ekipy grały nieszczelnie w obronie, czego efektem była wysoka skuteczność z obu stron. Po ponad 5 minutach gry było już 19:14 dla Cukierków i udało im się tą przewagę utrzymać do końca pierwszej kwarty, przede wszystkim za sprawą byłej zawodniczki Finepharmu – Magdaleny Gawrońskiej , która zdobyła w tej części meczu osiem punktów.

W kolejnych odsłonach przewaga Cukierków wrastała z każdą minutą, a przewaga uwidoczniła się przede wszystkim w walce pod koszami. Trafiać zaczęła Amber Petillon (8 punktów i 6 zbiórek w pierwszej połowie), a wśród jeleniogórskich zawodniczek coraz częściej zawodziły - Magdalena Skorek i Ryan Coleman, przez co jeleniogórzanki schodziły na przerwę przegrywając 38:52.

Po zmianie stron podopieczne Jarosława Zyskowskiego utrzymywały bezpieczną przewagę, nadal dominując zwłaszcza pod koszami (40:26 w zbiórkach w całym meczu). Przyjezdnym udało się zmniejszyć straty dopiero w końcówce, ale i tak nie miało to większego znaczenia w końcowym rozrachunku.

Tradycyjnie najlepiej w ekipie Cukierków Odry zaprezentowała się Petillon - 19 punktów i 14 zbiórek, dla której było to kolejne double-double w tym sezonie. Drugie bardzo dobrze spotkanie po przenosinach z Jeleniej Góry zagrała Magdalena Gawrońska, zdobywczyni 16 punktów. Po odejściu kluczowych zawodniczek ciężar gry w Finepharm AZS KK wzięły na siebie Skorek i Coleman. Obie nie zeszły z parkietu ani na moment, co też odbiło się w ich skuteczności z gry.

Cukierki Odra Brzeg – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 84:73 (28:22, 24:16, 17:14, 15:21)
Finepharm: Ryan Coleman 21, Magdalena Skorek 16,Agnieszka Kret 9, Holie Merideth 8, Maxann Reese 7, Joanna Szymczak – Górzyńska 6, Dorota Arodź 3, Natalia Niewrzawa 3, Joanna Kędzia, Dorota Wójcik