Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Jelenia Góra: Co z przebudową mostu?

Czwartek, 7 października 2021, 10:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa przebudowa mostu nad kanałem Młynówka na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze. Od pewnego czasu sporadycznie można tam zobaczyć pracowników - czy to znaczy, że termin jest zagrożony? Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów na specjalnej konferencji prasowej wyjaśniał przyczyny komplikacji.
Prace zostały spowolnione - ma to związek z sytuacją, którą zastaliśmy po rozebraniu konstrukcji ustroju - tłumaczy Piotr Cichowski, dyrektor MZDiM. - Okablowanie uzgodnione na etapie dokumentacji projektowej różni się od tego, które zastaliśmy. Gestor mediów deklarował istnienie zapasów kabla w studni, a okazało się, że tych zapasów nie ma, więc nie da się wykonać ustroju, który był zaplanowany - mówił P. Cichowski, który dodał, że stara konstrukcja nośna opierała się na przyczółkach, których beton był za słaby i trzeba było wykonać opłaszczowanie.

Jak tłumaczy dyrektor MZDiM powyższe zmiany wymagały korekt w dokumentacji projektowej i dodatkowych prac. Aktualnie trwają rozmowy pomiędzy miastem, a wykonawcą i projektantem. Póki co, nie wiadomo o ile przedłuży się przebudowa mostu, ani o ile wzrośnie koszt inwestycji.

Obecnie wykonywane opłaszczowanie nie wymaga większej liczby pracowników - tłumaczy sporadyczną obecność pracowników na budowie, dyrektor Cichowski, który zaznacza, że i tak trzeba czekać na uzgodnienie zmian projektowych.

Jednocześnie przedstawiciel MZDiM zapewnia, że rozpoczęcie remontu alei Wojska Polskiego (rozpocznie się prawdopodobnie na początku listopada) nie spowoduje jeszcze większych utrudnień w ruchu w centrum miasta.

Wytyczone objazdy nie nakładają się na siebie - twierdzi P. Cichowski.

Powyższe zdanie szefa MZDiM może zadziwiać, bowiem objazd przy remoncie al. Wojska Polskiego - w stronę Małej Poczty - ma być skierowany przez ul. Sudecką - Bankową - Korczaka - Wolności, a objazd spowodowany remontem mostu prowadzi DK 3 (al. Jana Pawła II) i ul. Sobieskiego, a co za tym idzie kierowcy poruszają się dalej ul. Wyszyńskiego, Korczaka, Wolności... ale zdaniem dyrektora - nie pokrywają się...

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Podwyżki dla starosty i radnych

Ciastka dla obrońców granicy

Czytaj również

Podwyżki podatków lokalnych

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Przeszli w marszu żałobnym

Żeby rondo było rondem

W Sobieszowie już bez objazdów

Jeleniogórzanie odwiedzali cmentarze

Święto Niepodległości w Jeleniej Górze

Duże zainteresowanie pandemią cenzury