Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 maja
im. Aleksandry, Feliksa

Jelenia Góra: Co z drzewami nad Młynówką?

Piątek, 19 marca 2021, 6:04
Autor: WAC
Fot. WAC
Z prośbą o zajęcie się sprawą ewentualnej wycinki drzew na placu pomiędzy ulicami Kilińskiego, a Czeczota, na którym według zapowiedzi ma powstać Osiedle Młynówka zwróciła się do naszej redakcji pani Danuta.
Z oznaczeń jakie są widoczne na ich pniach można wnioskować, że wszystkie drzewa są przeznaczone do wycinki, nawet te nad samą Młynówką oraz inne na obrzeżach - mówi nasza Czytelniczka. - Ktoś, kilka dni temu w ramach protestu założył na drzewa białe opaski z napisami "Chcę tu rosnąć, to jest moje miejsce". Wkrótce one zniknęły, ale ten gest chwyta za serce. Czy naprawdę trzeba wszystkie te drzewa wycinać, czy tych nad brzegiem i skrajnych nie można by oszczędzić, pozostawić?

Jak wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze obawy naszej Czytelniczki są nieco przedwczesne.

W Urzędzie Miasta w tej chwili nie ma nawet wniosku o wycinkę drzew na tym terenie, więc ten problem na dziś nie istnieje - informuje C. Wiklik. - Znaki na drzewach oznaczają na obecnym etapie tyle tylko, że takie drzewa są przewidziane do inwentaryzacji dendrologicznej. Temat zaistnieje, ewentualnie jeśli po inwentaryzacji i wycenie właściciel terenu na wycinkę się jednak zdecyduje. Większość z tych drzew rośnie na granicy działki, więc z pewnością w tym obszarze nie powstanie budynek, może co najwyżej płot, czy kawałek parkingu, więc właściciel terenu pewnie będzie kalkulował, czy mu się opłaca ponosić koszty kilkunastu,bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych za wycięcie drzew na skraju działki - dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Puścili ruch bez uzgodnienia

Co z ruinami dawnej papierni?

Czytaj również

Fuszerka po terminie?

Co budują przy Grunwaldzkiej?

Jelenia Góra w programie „Czyste Powietrze”

Rozpoczął się proces

Pamiątka po skokach narciarskich

Miejski punkt szczepień niemal gotowy

Będą zmiany w taryfie MZK

Punkt szczepień wystartował

Co będzie z pałacem w Bobrowie?