REGION JELENIOGÓRSKI: Co w trawie boisk piszczy?

Czwartek, 24 lipca 2008, 18:23
Aktualizacja: 19:13
Autor: JEN
Karkonosze przebywają nad morzem ”ładując akumulatory” w Pobierowie. Pozostałe drużyny naszego powiatu rozgrywają sparingi na miejscu.

Karkonosze wygrały

Nasz czwartoligowiec w pierwszym sparingu nad morzem wygrali na boisku w Niechorzu z Wybrzeże Rewalskie Rewal (III liga) 3-2. Gole dla naszych zdobył: Łukasz Kowalski i Piotr Kochan.

Łomnica walczy

Natomiast w Lubawce zawodnicy KS Łomnica, szkoleni przez Waldemara Wryszcza przegrali z Orłem 3-6 (0:2). Łomniczanie dopiero po przerwie byli równorzędnym partnerem dla gospodarzy. Następny mecz Łomnica rozegra Olimpią Kowary w sobotę (26 lipca- godz. 16) na własnym boisku.

Nie lubiany stadion

Zanosi się na to, że na stadionie MOS przy ul. Lubańskiej, w tym sezonie nie zagra ani jedna drużyna piłki nożnej. Miejscowy Chojnik planuje rozgrywanie spotkań mistrzowskich na boisku przyl. Grunwaldzkiej, znadujący się pod opieką KKS. Zresztą stadion MOS przy ul. Lubańskiej nie ma zwolenników w pozostałych ekipach. Nie chce tam grać Pub Gol i przymierza się do występów na stadionie MOS przy ul. Złotniczej. Niechętnie też grają przy Lubańskiej juniorzy Karkonoszy.
Ten stosunek do stadionu w Cieplicach pewnie się zmieni, gdy zostanie gruntownie przebudowany w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej – Euro 2012, o czym piszemy w innym miejscu.

Puchar Polski

13 sierpnia o godz. 17:30 rozegrana zostanie pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego z udziałem 32 drużyn. Zreezygnoiwały z PP m.in. zespołów z naszego miasta: Chojnika i KKS-u. Zestaw par: