JELENIA GÓRA: Ciężko wywalczone i zasłużone zwycięstwo

Środa, 9 kwietnia 2008, 22:20
Aktualizacja: Piątek, 11 kwietnia 2008, 11:29
Autor: JEN
Nasze koszykarki sprawiły wreszcie kibicom frajdę, bo wygrały czwarty mecz w tym sezonie w rywalkami, z którymi dwukrotnie poległy w sezonie zasadniczym.

Przypomnijmy: W Jeleniej Górze 31 pażdziernika ub. r nieznacznie przegrały: 69:75, grając bez zagranicznych zawodniczek i najwięcej pkt. wówczas zdobyły: Natalia Małaszewska 21, Dorota Arodź 17 i Agnieszka Kret 11. Potem w Poznaniu 2 lutego nasze dziewczyny przegrały: 73:84, już z nabytkami zagranicznymi i wówczas najwięcej pkt. zdobyły: Shyra Ely - 24 i Brittany Jackson 21 oraz Dorota Wójcik 9.

W dzisiejszym meczu nasze koszykarki od początku zagrały uważnie w obronie i dzięki temu przez większą część meczu prowadziły, choć nieznacznie i to pozwoliło im wygrać pierwszą część spotkania 2 pkt. W drugiej kwarcie kontynuowały ten sposób gry osiągając po 20 min. meczu przewagę 6 „oczek”.

Rywalki nie były dłużne i też wzmocniły grę w obronie, dlatego na tablicy widniał cały czas niewysoki wynik. Przewaga jednak uzyskana do długiej przerwy pozwoliła gospodyniom w dalszej, mozolnej walce utrzymywać przewagę, choć poznanianki zaczęły się niebezpiecznie zbliżać do miejscowych w połowie trzeciej kwarty. W 26 min. było tylko: 41:38, a chwilę później jeszcze gorzej: 41:40, ale po celnym trafieniu Brittany Jackson zrobiło się 43:40. Jednak po osobistych przyjezdnych znowu było niebezpiecznie: 43:42. Całe szczęście celne rzuty B. Jackson (za 3) oraz Iwony Kaszuwary (za 2) przy jednej udanej akcji rywalek z 2+1, pozwoliło gospodyniom po trzeciej kwarcie prowadzić 49:45.

Tę przewagę w ostatniej części meczu utrzymały, choć w 36 min. przyjezdne wyszły na prowadzenie: 57:58. Wówczas za piąte przewinienie zeszła doświadczona Ilona Mądra, a trenerzy gospodyń wzięli czas. Od tego momentu mecz już układał się pomyśli miejscowych, w czym pomogło jeleniogorzankom dodatkowe zejście za 5 przewinień snajperek MUKS: Howard i Żanety Durak.

Finepharm KK AZS Jelenia Góra – MUKS Poznań 69:65 (12:10, 17:13, 20:22, 20:19)

Finepharm KK AZS: Ely 23, Jackson 15, Mendeng 14, Małaszewska 10, Kaszuwara 5, Gawrońska 2, Wójcik.

Najwięcej dla MUKS: Durak 18, Howard 15 i Antczak 14 i Mądra 6.

W drugim meczu play out Arcus SMS Łomianki przegrały z Energą Toruń 59:83.

Pauzowały: Cukierki Brzeg. Ta drużyna będzie najbliższym przeciwnikiem naszych koszykarek. Rozegrają z nimi mecz w Jeleniej Górze 12 kwietnia o godz. 19. w hali przy ul. Sudeckiej 42. Czyżby kolejna wygrana?