Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Jelenia Góra: Cieplickie święto miodu

Poniedziałek, 20 września 2021, 10:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę i niedzielę (18-19.09) na terenie Muzeum Przyrodniczego odbyło się "Cieplickie święto miodu". Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, choć jej rozmiar był znacznie skromniejszy, niż w poprzednich latach.

W trakcie dwudniowej imprezy przy Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach odbył się kiermasz miodów, wyrobów pszczelarskich i sprzętu pszczelarskiego. Było też stoisko edukacyjne poświęcone pszczole miodnej, a także pokaz wirowania miodu. Ponadto, była tez część artystyczna, w której Elwira Kozak i Agata Szmigrodzka zaprezentowały „Cygańskie pieśni i ogniste flamenco”. Z kolei w części teoretycznej, w budynku muzeum Paweł Chrobiński opowiadał o chorobach i szkodnikach pszczoły miodnej, Wojciech Kołodyński o hodowli matek pszczelich i jej znaczeniu w gospodarce pasiecznej, a Piotr Gryszel przedstawił wykład pt. „W karkonoskiej gospodzie będzie kontent dobrodziej”.

Drugiego dnia imprezy odbyła się również msza św. W intencji pszczelarzy, a Patryk Waloszczyk i Michał Wolski z powiatowego koła pszczelarzy ziemi jeleniogórskiej opowiadali o pszczołach i pszczelarstwie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inauguracja roku akademickiego w Politechnice

Uderzenie w narkobiznes

Górska Kamiennogórska

Czytaj również

Spór na ryneczku trafił na wokandę

Krzeszowski Hubertus

Wzruszające listy do taty

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Dzieci przebadane i co dalej?

Mówili o funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej  

Serce pod Śnieżką

Krwiodawstwo (na razie) w krwiobusie

Na mural dla Pomagaczy