Czwartek, 9 maja
Imieniny: Grzegorza, Karoliny
Czytających: 10149
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Ciepłe Mieszkanie" dla budynków wielorodzinnych

Czwartek, 27 października 2022, 9:45
Aktualizacja: 9:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Ciepłe Mieszkanie" dla budynków wielorodzinnych
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (26.10) obradowała Rada Miejska Jeleniej Góry. W porządku obrad znalazły się m.in. zmiany budżetowe i WPF-u, a także projekt uchwały dotyczący dofinansowania wymiany źródeł ogrzewania w ramach programu "Ciepłe Mieszkanie" Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Radni przegłosowali projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej dla Miasta Jelenia Góra na lata 2022-2043, a także projekt uchwały w sprawie zmian budżetu Miasta na 2022 rok. Jak zapewnia prezydent, zadania dot. remontu ulicy Agnieszkowskiej, Myśliwskiej oraz Pod Chojnikiem - będą realizowane w przyszłym roku.

Ponadto przyjęto uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na zadanie służące ograniczeniu niskiej emisji w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”, a także zasad udzielania dotacji celowej na zadanie służące ograniczeniu niskiej emisji dla najemców lokali mieszkalnych będących w zarządzie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Bardzo mnie cieszą oba projekty. Program "Ciepłe Mieszkanie" to kwota 13 mln zł z WFOŚiGW. Miasto jeszcze nigdy nie miało takich środków dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła. Sytuacja energetyczna nie jest łatwa, ale obowiązkiem gminy jest dać wybór, szansę. Program "Ciepłe Mieszkanie" daje taką szansę - powiedziała Anna Korneć-Bartkiewicz, która podkreśla, że program dotyczy budynków wielorodzinnych (nie dotyczy wspólnot) - można pozyskać od 17 do 39 tys. zł. - To jest zależne od dochodu, liczby osób w gospodarstwie itd. Jest to program dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Oprócz źródeł ciepła można wymienić okna i drzwi na klatkę schodową - tłumaczy radna, będąca również pełnomocniczką zarządu WFOŚiGW. - Bardzo ważne jest to, żeby nie dokonywać zakupów przed podpisaniem umowy z miastem. Najpierw Miasto podpisze umowę z Funduszem, a następnie będą mogli składać wnioski i podpisywać umowy z gminą - dodała A. Korneć-Bartkiewicz.

Dodatkowo, wskazano lokalizację dwóch nowych przystanków komunikacji miejskiej przy ul. Spółdzielczej (bliżej skrzyżowania z ul. Lubańską). Przyjęto również uchwałę określającą wymagania jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego - zadanie będzie mogło być realizowane w kolejnym roku, jeśli wystąpią niezależne, obiektywne przyczyny opóźnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

11
46%
Cieszy
3
13%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
4
17%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
465
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Koniec CPK? Rząd ma „lepszy” plan!
 
Rozmowy Jelonki
Nie widzimy przeszkód do współpracy
 
112
Jechali powoli, a i tak kolizja
 
Aktualności
Piknik w KSON
 
112
Fiat, Ford i Seat zderzyły się na Wolności
 
Polityka
Kowary – ślubowanie burmistrza
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group