Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Mysłakowice: Ciastka dla obrońców granicy

Czwartek, 2 grudnia 2021, 6:04
Autor: WAC
Fot. WAC
Kilkaset ciasteczek upieczonych przez wychowanków Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mysłakowicach to efekt akcji „Murem za polskim mundurem”. Wypieki mają trafić do żołnierzy i przedstawicieli innych służb strzegących naszej granicy z Białorusią w Kuźnicy.

Inicjatywa akcji wyszła od młodzieży kształcącej się oraz uczącej się zawodu w OSiW. Wychowanków wsparła kadra ośrodka. Pieczenie ciastek było jedynie jednym z etapów realizacji przedsięwzięcia. Wcześniej młodzież musiała udać się do lokalnych firm, aby pozyskać pieniądze oraz produkty, które potem posłużyły do wykonania wypieków. W efekcie słodką akcję wsparli: Hurtownia SIM Jelenia Góra, Nieruchomości Stępień, Grzegorz i Aleksandra Kozłowscy Hallo Kebap Łomnica, Andrzej Wolak Sklep Progres Mysłakowice, Igor Orłowski Aparaty Słuchowe Jelenia Góra, Michał Orman- Wójt Gminy Mysłakowice.

Taka akcja ma nie tylko na celu pomoc naszym polskim żołnierzom strzegącym granic, ale jest także pewną lekcją życia - mówi kierownik OSiW OHP w Mysłakowicach Aneta Kulczyńska. - Młodzież uczy się pomagania innym i przedsiębiorczości. Jeśli pozwolą nam środki finansowe, to chcielibyśmy akcję kontynuować również po świętach, w okresie noworocznym.

Jak zapewnia przewodnicząca Wojewódzkiej Młodzieżowej Rady Uczestników OHP z Dolnego Śląska Partycja Sroka -żadnego z uczestników akcji do udziału w niej nie trzeba było namawiać.

Nasi żołnierze są to też bracia, synowie, mężowie, którzy nie będą mogli być w najbliższe święta ze swoimi rodzinami – mówi P. Sroka. - Dlatego chcieliśmy ich wesprzeć, piekąc dla nich i wysyłając im ciasteczka. Aby obrońcom naszych granic było miło i aby zrobiło im się ciepło na sercu. Ciasteczek mamy bardzo dużo. Piekliśmy je przez trzy dni i jest ich trzy pełne kartony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty z animacji czasu wolnego

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Dla babć i dziadków

Czytaj również

Senator o działaniach osłonowych rządu

Sanepid ws. glifosatu

Euroregion w statystykach  

Dzień Kubusia Puchatka

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Przygotowania do budowy Osiedla Młynówka  

Andrzej Ciosk nowym komendantem strażaków  

Dzień Bajgla

Dzień Bigosu