JELENIA GÓRA: Chojnik pokazał klasę w meczu z KKS–em – wyniki klasy B

Środa, 7 maja 2008, 22:24
Aktualizacja: Czwartek, 8 maja 2008, 12:56
Autor: Benny
Chojnik w dramatycznych okolicznościach wygrał z KKS–em 3:2 i utrzymał pozycję lidera. Mecz stał na wysokim poziomie, było dużo sytuacji bramkowych, były kartki, a nawet rzut karny. Gospodarze wygrali, bo lepiej panowali nad nerwami.

Pierwsza połowa zaczęła się od groźnych ataków Chojnika, które o mały włos mogły skończyć się bramką. W 3 minucie Ceratowski, groźnie strzela w bramkę gości, a chwilę później nie wykorzystuje dogodnej sytuacji.

Chojnik jeszcze mocniej przycisnął rywali, i już w 13 minucie cieszył się z prowadzenia. Niepozorne dośrodkowanie z głębi pola wykorzystał Kaliszczak, który lekkim strzałem z woleja posłał piłkę obok wychodzącego z bramki Biezuńskiego.

Gospodarze grali coraz pewniej, coraz częściej przesiadywali pod bramką gości. Gra zaczynała toczyć się tylko do jednej bramki, ale wtedy KKS pokazał, że jest groźny.
29 minuta: rzut wolny pod bramką KKS-u, cała drużyna Chojnika na połowie rywala, nieudane dośrodkowanie, goście wybijają piłkę, za którą pędzi Skowron, mija obrońców jak tyczki i posyła piłkę lobem nad bramkarzem.

Jest 1:1 i KKS podrywa się do ataku. Pięć minut później następuje kopia poprzedniej akcji. Tym razem rzut wolny z lewej strony, dośrodkowanie - obrońcy KKS-u znów wybijają, a opanowaniem i szybkością popisuje się po raz kolejny Skowron, który tak jak poprzednio lobuje bramkarza, dając swojej drużynie prowadzenie. Do przerwy 2:1 dla KKS-u i pachnie sensacją w Parku Norweskim.

Druga połowa należała już do Chojnika, KKS murował dostęp do bramki, ale nie starczyło sił do końca. Zaczęło się od nieuznanej bramki dla gospodarzy, mimo pretensji zawodników sędzia stwierdził, że był spalony. Zaczęły się nerwy.

Gospodarze zaciekle atakowali, jakby w złości z nieuznanej bramki, ale KKS skutecznie odpierał ataki, przerywając kolejne akcje.
I nagle w 64 minucie po kolejnej akcji gospodarzy sędzia dopatrzył się zagrania ręki i wskazał na jedenastkę. Była to szansa dla Chojnika, do piłki podchodzi Ceratowski, emocje sięgają zenitu i.....strzał paruje przed siebie bramkarz gości, napastnik Chojnika próbuje dobić lecz posyła piłkę nad bramką.

Chojnik nie załamuje się, podkręca tempo, kolejne stuprocentowe sytuacje marnują Ceratowski i Kaliszczak. Z minuty na minutę maleją szansę gospodarzy choćby na remis w tym spotkaniu. Do końca pozostaje 10 minut, kiedy Chojnik wreszcie doprowadza do remisu. Tym razem dośrodkowanie z lewej strony wykorzystuje Kaliszczak i strzela głową obok bramkarza i jest 2:2.

Rozpoczyna się nerwowa końcówka meczu, gdzie goście nie mają już kompletnie sił. I wtedy Chojnik pokazuje jak się gra do końca.. Jedna z ostatnich akcji tego meczu, rozpaczliwe dośrodkowanie w pole karne, do piłki wyskakuje Ceratowski i precyzyjnym strzałem głową po raz kolejny pokonuje bramkarza KKS- u i ustala wynik spotkania.
Chojnik wygrywa w derbach Jeleniej Góry, i nadal przoduje w tabeli grupy I.

Chojnik Jelenia Góra – KKS Jelenia Góra 3:2 (1:2)
Bramki: Kaliszczak 13’ i 80’, Ceratowski 88’ – Skowron 29’i 34’
Żółte kartki: Kaliszczak 65’, Hofman 62’, Sikora 70’
Czerwona Kartka: Wdowiak 90’
Chojnik: Olczyk – Zaleśny, Gdeczuk, Sikora, Szymczyk, Michałek, Brożyna, Kaliszczak, Ceratowski, Gadzimski, Kołodziej.
KKS: Biezuński – Perobeynos, Wiklik, Blekicki, Hofman, Hnatów, Dudek, Sikora, Bakalarczyk, Wdowiak, Skowron.