Świeradów: Chojnik podbudował formę przed sezonem

Środa, 20 sierpnia 2008, 23:36
Aktualizacja: Sobota, 23 sierpnia 2008, 12:55
Autor: Mateusz Banaszak
Trener Chojnika – Dariusz Michałek w nowym sezonie ma do dyspozycji dwóch nowych zawodników – Igora Perebeynosa i Pawła Pakosza. Czy pomogą oni Chojnikowi, zająć wysokie miejsce w A–klasie?
Chojnik Jelenia Góra intensywnie przygotowywał się do sezonu w A–klasie.
W sobotę 16 siepnia, cieplicznie rozegrali swój ostatni sparing, w którym pewnie rozprawili się z Kwisą Świeradów, wygrywając na wyjeździe 5:1

Był to ostatni sprawdzian, dla piłkarzy Dariusza Michałka przed rozpoczynającymi się już niedzielę, rozgrywkami A-klasy.
W poprzednim sparingu, mimo słabej postawy, ciepliczanie rozgromili słabiutką Lechię Piechowicę 8:1. Trener Chojnika miał zatem ciężki orzech do zgryzienia, bo w ciagu kilku dni musiał znależć lekarstwo na poprawienie skuteczności i zgrania swoich podopiecznych. I udało się. Piłkarze wyciągnęli wnioski i skupili się na dokładności podań, szybkości oraz wykończeniu akcji. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W pierwszej połowie meczu z Kwisą , ciepliczanie strzelili aż trzy bramki, a na listę strzelców wpisywali się kolejno - dwa razy Gadzimski i Szymczak, którzy w ostatnich spotkaniach błyszczą formą.

Goście zadali w tej połowie pierwszy i ostatni cios, trafiając do bramki Chojnika. Do przerwy wynik 3:1 dla podopiecznych Dariusza Michałka

Po zmianie stron, nadal dominował Chojnik, skutecznie broniąc dostępu do własnej bramki. Gra Chojnika z minuty na minutę przybierała pozytywny obraz, taki jaki każdy kibic Chojnika chciałby oglądać w każdym ich meczu. Ciepliczanie grali mądrze, składnie, szanowali piłkę, a co najważniejsze grali skutecznie nie tylko w ataku ale i w obronie.

Ze świetnej strony pokazali się „nowi”, którym Michałek dał szansę gry, od pierwszych minut. Igor Perebeynos rozsądnie rządził w obronie, a Paweł Pakosz nie dość, że zaliczył świetny występ, to w debiucie strzelił bramkę na 4:1.
Za to najwięcej pracy wykonał jak zwykle grający trener – Dariusz Michałek, który dobry występ zwieńczył piątą bramką dla Chojnika.

Chojnik znów pokazał że będzie się liczył w walce w rozgrywkach A-klasy
W sparingu zagrało dwóch nowych piłkarzy i jeśli uda nam się dograć wszystkie formalności to jesteśmy wstanie ugrać bardzo dużo w A-klasie – powiedział po meczu, zadowolony trener Chojnika.

W tym roku, skład A-klasy jest bardzo silnie obsadzony. Orzeł Wojcieszów, Piast Dziwiszów, Gambit Chełmsko Śląskie, LZS Łomnica, Piast Dziwszów - to tylko niektóre silne drużyny, z jakimi przyjdzie zmierzyć się beniaminkowi.

Pamiętajmy również, że w A-klasie gra drugi jeleniogórski zespół Pub Gol, który w poprzednim sezonie ukończył rywalizację na 10 miejscu. Miejmy nadzieję, że obydwie drużyny zajdą daleko i uszczęśliwią swoich kibiców. Pierwsze potyczki naszych drużyn już w niedzielę 24 sierpnia. Chojnik podejmuje u siebie Pogoń Swierzawę, a Pub Gol gra z Orłem Wojcieszów. Jeśli nie dojdzie do żadnych zmian ze strony klubów, mecze powinny rozpocząć się o godz. 15.00 Zapraszamy!