Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Jelenia Góra: Certyfikaty za wzorową samodzielność

Środa, 27 lutego 2008, 7:21
Aktualizacja: 7:22
Autor: rylit
Fot. rylit
Młodzi ludzie, którzy z różnych przyczyn nie mogli kontynuować nauki, mieli szansę to uczynić, a przy tym wykazać się, dzięki projektowi Ochotniczych Hufców Pracy „18–24.Czas na samodzielność”.

Plon projektu podsumowano we wtorek w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik. W maju ubiegłego roku z pomysłu skorzystało 90 młodych ludzi. Do końca wytrwało 79 osób z regionu jeleniogórskiego.

We wtorek przeżyli miłe chwile odbierając teczki z kompletem certyfikatów, zaświadczeń i świadectw ważnych również w Unii Europejskiej. Oprócz kursów zawodowych w ramach projektu młodzież mogła korzystać z kursów przygotowawczych do matury czy na wyższe uczelnie.

Przeprowadzone zostały też kursy językowe, profesjonalne kursy komputerowe ECDL.W czasie trwania nauki uczniowie mogli skorzystać z pomocy psychologa czy prawnika.

Udział w projekcie był bezpłatny, Zwracano koszty ewentualnego dojazdu serwowano posiłki. Prawie osiemdziesięciu beneficjentów odebrało stosowne dokumenty i gratulacje od całej rzeszy opiekunów, wykładowców, przyjaciół, którzy wspomagali ich w tym pracowitym czasie, na uroczystym zakończeniu projektu. Każdy z jego uczestników dostał też torbę z pamiątkami.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym samodzielnie przez ludzi uczestniczących w projekcie.
Nad całością przedsięwzięcia czuwali Włodzimierz Cikorski, komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze i Anna Połulich pracownik Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na pamiątkę d. cmentarza

Sprzątanie Ochotnicy

Nowy projekt CBK

Czytaj również

Dzień Położnej

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Udaremniony przemyt marihuany za 4,5 mln zł  

KPSW w trosce o przyrodę

Tak się ptaków nie dokarmia

Tak nie wolno parkować!

Piechowice nie ustąpią!  

Rozpoczął się proces

Ministerstwo dofinansuje budowę hali przy szkole?