Czytających: 11914

Karpacz: Cenne zwycięstwo KPR SMS

Czwartek, 6 października 2016, 18:12
Aktualizacja: 23:41
Pierwszy mecz nowego sezonu przed własną publicznością piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra SMS Karpacz zakończyły zwycięstwem. W czwartkowym (6.10) spotkaniu 2. kolejki ligi wojewódzkiej pokonały Handball 28 Wrocław 33:30 (14:16).

Początek meczu należał do podopiecznych Dili Samadovej, które do stanu 9:7 utrzymywały nieznaczną przewagę. W kolejnych minutach pierwszej połowy to przyjezdne lepiej wykańczały akcje, od stanu 10:8 dla KPR-u poprawiły rezultat na 10:11, a chwilę później było już 12:15. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 14:16.

Po zmianie stron uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu szybko doprowadziły do remisu (17:17 w 35. minucie) i mecz się wyrównał. Chwila słabości z jednej ze stron mogła kosztować cenne punkty, zatem byliśmy świadkami zaciętej walki aż do 51. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 28:27. Wtedy po golach najskuteczniejszych tego dnia - Drozdowskiej i Kruszewskiej KPR SMS odskoczył na 30:27 i do końcowej syreny gospodynie kontrolowały przebieg meczu wygrywając ostatecznie 33:30.

KPR Jelenia Góra/ SMS Karpacz – KS AZS-AWF Handball-28 Wrocław 33:30 (14:16)